Тај потез изазвао је бурне реакције на трибинама, али и касније правне последице. Иако се чинило да је инцидент заборављен, епилог је уследио три месеца касније, када је Барна покушао поново да уђе у Хрватску. На граничном прелазу Бајаково зауставила га је хрватска полиција, а тада му је уручен прекршајни налог и наложено му је да одмах плати новчану казну у износу од 550 евра, на колико је правоснажно осуђен због догађаја у Сплиту.
Након што је платио казну, Барни је дозвољен наставак путовања. Информацију о целом поступку потврдило је и Министарство унутрашњих послова Србије, које је од хрватских колега примило званичну обавештење.
„Полиција Хрватске је на граничном прелазу Бајаково спровела прекршајни поступак према наведеној особи, због показивања такозваног симбола – подигнута три прста руке. Особа је заустављена на граници како би се наплатила новчана казна изречена због прекршаја почињеног у Сплиту. Након уплате казне омогућено јој је даље путовање“, стоји у саопштењу МУП-а Србије.
Шта се десило у Сплиту
ФМП је победио Сплит у 27. колу АБА лиге са 85:72 у Далмацији, а у центру пажње био је млади Филип Барна који је поготке за три поена прославио подизањем три прста. О његовом потезу на конференцији за медије после дуела говорио је тренер тима из Железника Саша Никитовић.
Вероватно млади кошаркаш није био ни свестан своје реакције, а тренер ФМП-а Саша Никитовић, после дуела је говорио о поступку свог играча.
Јесте ли видели моју тренутну реакцију на то? Моментално сам ушао у терен и рекао сам му да је то забрањено да ради. Први пут игра у АБА лиги и не разуме ствари, да се то не ради на овом нивоу. Тренер Сплита је позвао тајм-аут, али током тог минута предаха, управо сам својим играчима причао о томе.
Саша Никитовић
Барна је тројке са три подигнута прста славио у оба полувремена:
- Реаговао сам када сам то видео. Када је погодио ону другу тројку, одмах сам реаговао јер су то ствари које се не раде и за највећу осуду је то било у том тренутку. Што се мене тиче, максимално сам одрадио свој део посла. Опет, он је пунолетан, одрастао. Моје је да му укажем на то, али не могу одговарати за његове поступке у тренутку. Могу само да реагујем на њих – појаснио је Никитовић.
И није Барна био у центру пажње само због дизања три прста усред Далмације, већ и зато што је играо у погрешном дресу. Уместо броја 88, он је на терен изашао у дресу са бројем 28 који носи његов саиграч Озеген.
Извор: Блиц





