Најновије

Дачић о људима који су упали на ДУНП: То нису батинаши већ легитимне организације

Министар унутрашњих послова Ивица Дачић изјавио је да је због јучерашњих инцидента код универзитета у Новом Пазару приведено десет особа, да су још неки идентификовани на видео-снимцима и да ће сви бити процесуирани.

- Полиција није улазила на Универзитет. Није никог дирала већ је нападнута - рекао је Дачић за ТВ Пинк, наводећи да му се жале Срби и Бошњаци јер им се прети кад осуђују инциденте у Новом Пазару.

Он је рекао да је већина приведених старија од 30 година, па би само двоје могло да се рачуна у студенте, као и да се хапсе особе без обзира на националну припадност.

Дачић је рекао да је ствар Универзитета кога ће да ангажује за физичко обезбеђење и да то нису никакви "улични батинаши" већ "легитиме организације које се тиме баве у складу са законом".

- Позивам све на смиривање страсти. Држава има механизме да одржи јавни ред и мир али боље да их не користи - рекао је Дачић.

Извор: Бета

Бонус видео

Молимо Вас да донацијом подржите рад
портала "Правда" као и ТВ продукцију.

Донације можете уплатити путем следећих линкова:

ПАЖЊА:
Системом за коментарисање управља компанија Disqas. Ставови изнесени у коментарима нису ставови портала Правда.

Колумне

Најновије вести - Ратни извештаји

VREMENSKA prognoza

Најновије вести - ПРАВДА