Страх и трепет за студенте и грађане протеклих месеци, припадници Полицијске бригаде, добили су батине уочи утакмице Црвена звезда – Линколн 29. јула у Београду. Повређен је двоцифрен број полицајаца који су на крају натерани у бег, али реакција врха МУП била је неуобичајено млака, преноси Нова, а пензионисани инспектор Милан Думановић објашњава и зашто.
Do mene je tek sad stigao kvalitetan snimak tuče Cigana i pubova od pre neki dan. Kakav praznik za oči! 😊 pic.twitter.com/xJl5ipoewS
— Kristal Metnem Torrente (@chemu_optimizam) August 2, 2025
На снимку се види туча између полицајаца у кордону и једне групе навијача, а потом се полицајцима иза леђа, појавјује још једна група која се укључује у сукоб. Стиснут са две стране, кордон пуца и полицајци почињу да се повлаче. Види се да су неки од њих повређени и падају, њихове колеге које се повлаче, падају преко њих, настаје општи метеж. Један од њих чак хвата столицу и гађа навијаче, на крају успевају да однесу повређеног колегу.
Овог пута се са повређеним полицајцима нико није сликао, као што је то био случај са повређеним жандармом Лазаром Баћићем, а МУП се о тучи огласио саопштењем тек после поноћи, 30. јула, подосећају из ТВ Нова.
Posted by Kina iz minuta u minut on Saturday 2 August 2025
Извор: Нова





