Најновије

ПОСТИГНУТ ДОГОВОР О КОМПАНИЈИ НИС: "МОЛ" купује - Србија увећава свој удео!

Мађарска компанија МОЛ и руски Гаспромњефт договорили су основне одредбе будућег купопродајног уговора за НИС који ће бити упућен америчком ОФАК-у на одлучивање, а Србија је успела у преговорима да повећа власнички удео за пет одсто, изјавила је Дубравка Ђедовић Хандановић, министар рударства и енергетике.

Оно што је такође битно јесте да је Србија успела у тим преговорима да побољша своју позицију, у односу на 2008. годину када смо остали испод 30 одсто власништва, а то је да наше власништво повећамо у будућности у Нафтној индустрији Србије за пет одсто и дођемо до броја акција који ће нам омогућити већа права одлучивања у Скупштини акционара, а пре свега да заштитимо интересе наших грађана", рекла је Ђедовић Хандановић.

Када су у питању партнери из Уједињених Арапских Емирата, како је навела, очекује се да и они буду део будућег купопродајног уговора.

"МОЛ и Гаспромњефт су договорили основне одредбе будућег купопродајног уговора и то је нешто што је био захтев америчке администрације и као такав ће бити и упућен америчкој администрацији на одлучивање", рекла је Ђедовић Хандановић.

Како је навела, остаје још да се испреговара, а рок за то је 24. март. Тако да је још доста посла испред нас, додала је она.

Дубравка Ђедовић Хандановић је нагласила да се мађарски МОЛ обавезао да неће затварати Рафинерију нафте у Панчеву.

"Обавезали су се да ће одржавати онај ниво производње који смо имали и раније, а наравно и повећати уколико то буде потребно. Пре свега да би одржао удео у тржишту који је имао претходне године, а знамо да је НИС био највећи учесник на тржишту у Србији", рекла је Ђедовић Хандановић.

Она је истакла да је поносна на све колеге које су учествовале у овим тешким преговорима и разговорима који су, како каже, били интензивни и комплексни.

Извор: Спутњик 

Бонус видео

Молимо Вас да донацијом подржите рад
портала "Правда" као и ТВ продукцију.

Донације можете уплатити путем следећих линкова:

ПАЖЊА:
Системом за коментарисање управља компанија Disqas. Ставови изнесени у коментарима нису ставови портала Правда.

Колумне

Најновије вести - Ратни извештаји

VREMENSKA prognoza

Најновије вести - ПРАВДА