Најновије

НЕМАЧКИ КОМИЧАР ПОКУШАО ДА ПОДИГНЕ АМЕРИЧКУ ЗАСТАВУ НА ГРЕНЛАНДУ: То није смешно (ВИДЕО)

Градоначелница престонице Гренланда позвала је медијске стручњаке и креаторе садржаја да се понашају одговорно након што је немачки комичар безуспешно покушао да подигне америчку заставу, што је изазвало негодовање мештана.

Аваарак Олсен поручила је ауторима садржаја да двапут размисле пре него што се шале о претњама са којима се суочава Гренланд, пише Гардијан.

Баварски комичар Макси Шафрот (41) покушао је да подигне америчку заставу на јарбол у близини културног центра у Нуку, али су га у томе спречили љутити пролазници.

Када су га питали шта ради, тврдио је да је амерички званичник, након чега се удаљио, јавио је репортер агенције Франс прес са лица места.

Локални медији извештавају да је Шафрот пријављен полицији и да је кажњен новчаном казном.

Градоначелница: Ово није смешно

Аваарак Олсен, градоначелница округа Сермерсок, у чијем је саставу и главни град, оштро је реаговала на инцидент.

- Подизање заставе војне суперсиле, која недељама прети нашој земљи војном силом, испред нашег главног културног центра, није шала. Ово није смешно. Ово је изузетно штетно - рекла је у саопштењу.

Олсен је приметила да су Гренландци, посебно деца, забринути и уплашени због тренутне ситуације.

- Када подстичете ове страхове зарад садржаја, кликова или смеха, нисте ни храбри ни креативни. Само повећавате анксиозност већ рањиве популације - рекла је.

- Зато, станите пре него што почнете да снимате. Размислите пре него што урадите нешто 'смешно'. Размислите да ли ће ваше следеће питање или потез обавестити свет или ће само расплакати дете и учинити да се породица осећа мање безбедно у сопственој земљи - додала је градоначелница.

Позадина напетости

Влада Гренланда већ неко време ради на смањењу стреса и анксиозности међу становништвом, које су подстакнуте поновљеним претњама Доналда Трампа да ће преузети арктичку територију.

Трампови дугогодишњи територијални планови за Гренланд, аутономну данску територију, изазвали су једну од најозбиљнијих криза у историји НАТО-а.

У међувремену, он је напустио претњу силом и започео разговоре са Копенхагеном и Нуком.

Шафрот је у Немачкој познат по учешћу у сатиричној емисији Extra Drei, која се емитује на каналу NDR и привлачи више од милион гледалаца. У изјави за немачки Der Spiegel и данску агенцију Ritzau, емитер је изразио жаљење због инцидента.

Извор: Индекс

Бонус видео

Молимо Вас да донацијом подржите рад
портала "Правда" као и ТВ продукцију.

Донације можете уплатити путем следећих линкова:

ПАЖЊА:
Системом за коментарисање управља компанија Disqas. Ставови изнесени у коментарима нису ставови портала Правда.

Колумне

Најновије вести - Ратни извештаји

VREMENSKA prognoza

Најновије вести - ПРАВДА