(FOTO) Kako su navijači Novog Pazara unapred znali rezultat i kakva kazna očekuje njihov klub zbog nereda u Kruševcu?

Nova ujdurma u srpskom fudbalu! Ekipa novog Pazara poražena je na gostovanju u Kruševcu 2:1, ali je zadržala šanse za plasman u Evropa ligu pošto joj trećeplasirani Čukarički beži samo tri boda. Problem je, međutim, što Pazarci u sledećem kolu dočekuju Crvenu zvezdu, a kako sada stvari stoje, taj meč biće odigran pred praznim tribinama, posle još jedne epizode nedoličnog ponašanja njihovih navijača.

Incidenti u Kruševcu izbili su posle neprimerenog skandiranja gostujućih navijača i pokušaja tuče na južnoj tribini stadiona, na kome su se nalazile pristalice gostujućeg tima. Sve je počelo u 69. minutu kad je poništen gol gostiju,  kulminiralo drugim golom domaćih desetak minuta kasnije. Policija i organi Fudbalskog saveza Srbije nisu hteli ništa da govore, a agencija Beta je nezvanično saznala da je delegat utakmice tražio intervenciju policije zbog neprimerenog skandiranja i tuče. Prema tim informacijama, gostujući navijači su hteli i da pređu na istočnu tribinu da bi se sukobili sa pristalicama domaćih, a uzvikivane su parole koje su kažnjive zakonom. Policija je ispraznila tribinu sa oko 300 gostujućih navijača, koji su potom napustili Kruševac bez incidenata. Napredak je pobedio sa 2:1, a prekid utakmice je trajao oko 10 minuta. Zvanične reakcije policije, klubova i organa FSS očekuju se u nedelju. Na razmišljanje tera "post" na Fejsbuk stranici navijača Novog Pazara od nekoliko sati pre početka utakmice u kome se navodi da je "utakmica nameštena i to rezultatom 2:1 za Napredak", a upravo taj rezultat je i postignut? Izvor: Mondo/agencije