(ФОТО) Како су навијачи Новог Пазара унапред знали резултат и каква казна очекује њихов клуб због нереда у Крушевцу?

Нова ујдурма у српском фудбалу! Екипа новог Пазара поражена је на гостовању у Крушевцу 2:1, али је задржала шансе за пласман у Европа лигу пошто јој трећепласирани Чукарички бежи само три бода. Проблем је, међутим, што Пазарци у следећем колу дочекују Црвену звезду, а како сада ствари стоје, тај меч биће одигран пред празним трибинама, после још једне епизоде недоличног понашања њихових навијача.

Инциденти у Крушевцу избили су после непримереног скандирања гостујућих навијача и покушаја туче на јужној трибини стадиона, на коме су се налазиле присталице гостујућег тима. Све је почело у 69. минуту кад је поништен гол гостију,  кулминирало другим голом домаћих десетак минута касније. Полиција и органи Фудбалског савеза Србије нису хтели ништа да говоре, а агенција Бета је незванично сазнала да је делегат утакмице тражио интервенцију полиције због непримереног скандирања и туче. Према тим информацијама, гостујући навијачи су хтели и да пређу на источну трибину да би се сукобили са присталицама домаћих, а узвикиване су пароле које су кажњиве законом. Полиција је испразнила трибину са око 300 гостујућих навијача, који су потом напустили Крушевац без инцидената. Напредак је победио са 2:1, а прекид утакмице је трајао око 10 минута. Званичне реакције полиције, клубова и органа ФСС очекују се у недељу. На размишљање тера "пост" на Фејсбук страници навијача Новог Пазара од неколико сати пре почетка утакмице у коме се наводи да је "утакмица намештена и то резултатом 2:1 за Напредак", а управо тај резултат је и постигнут? Извор: Мондо/агенције