Vizura nadvladala Zvezdu u napetom okršaju

Tim Dejana Milojevića naneo lideru prvi superligaški poraz. I to dvocifrenom razlikom, 91:79! Crveno-beli bez rešenja za zonsku odbranu raspoloženijeg protivnika.

Crvena zvezda Telekom i Mega Vizura odigrali su u utorak uveče uobičajeno napet meč. Posle 40 minuta velike borbe i četiri ovosezonska poraza, tim iz Zemuna prvi put je pobedio favorita! CRVENA ZVEZDA TELEKOM - MEGA VIZURA 79:91 (14:22, 22:28, 26:15, 17:26) Predvođen Novicom Veličkovićem (20 p, 4/6 za tri, 5 sk) i Nikolom Jokićem (15 p, 7 as), tim Dejana Milojevića naneo je rivalu prvi superligaški poraz. Bazirajući igru na zonskoj odbrani i napadačkim rešenjima navedenog dvojca, igrači u roze dresovima izašli su na kraj sa ponovo šuterski neraspoloženim protivnikom (4/24 za tri). Crvena zvezda je u prvom poluvremenu pogodila prvu trojku iz desetog pokušaja (Čarls DŽenkins), a promašila je i prva četiri slobodna bacanja. Pri kraju druge četvrtine gubila je i 33:50, ali se čvrstom odbranom u drugom poluvremenu vratila u igru. Pre pauze, Mega je pogađala u nizu i konstantno čuvala svoju prednost. Uzastopne trojke Jokića i Nenada Miljenovića (za 48:33) zabrinule su u drugoj četvrtini nekoliko stotina navijača Zvezde. Nastavak meča pokazao je - s punim pravom. Ipak, i kada su se crveno-beli sabrali, vratili u utakmicu, izjednačili (60:60), pa i preuzeli vođstvo (70:68, 35. minut), nisu uspeli da zaustave napad Zemunaca. Trojke Veličkovića (70:73) i Nemanje Dangubića (72:79) nagovestile su dva minuta pre kraja definitivnu pobedu najmlađeg tima u Evropi, koja se i dogodila. Pored još jednom raspoloženog Veličkovića, koji je dokazao da će i sledeće sezone verovatno opet igrati u nekom evroligaškom klubu, u pobedničkom timu ponovo je zablistao supertalentovani Nikola Jokić, krilni centar koji je u utorak bio i najbolji asistent svog tima! ZVEZDA: Rebić, Mitrović 2, Lazić 2 (0/4 za tri), Blažič 15 (6/6 za dva, 0/5 za tri), Simonović 2, Marjanović 14 ( 7 sk, 5 izg), Radenović 1, Katić 16, Nelson 12 (2/4 za tri), DŽenkins 15 (5 sk), Lipovij, Dragićević. MEGA: Reljić, Krstić 6, Dangubić 10 (6 sk), Micić 14 (5 as), Luković 6, Veličković 20 (4/6 za tri, 5 sk), Miljenović 7, Jokić 15 (2/5 za tri, 7 as), Varda 11 (6 sk), Bojić, Milovanović 2, Jaramaz. Zvezda je ponovo loše šutirala za tri poena (4/24), dok je za dva imala skoro duplo bolji procenat (29/45). Sa druge strane, Mega je ubacila 12 trojki iz 30 pokušaja, a za dva promašila samo deset puta (19/29). Ujedno je i nadskočila crveno-bele (32:30) i imala čak devet asistencija više (24:15) U sledećem kolu, crveno-beli će igrati protiv Radničkog u Kragujevcu, dok će Mega kod kuće ugostiti FMP. Izvor: Mondo