Pao Rad: Zvezda ne da Partizanu da se približi

I posle 27. kola Jelen Super lige na vrhu ista meta-isto odstojanje. Golovima kapitena Nenada Milijaša iz penala u prvom i Dragana Mrđe u drugom poluvremenu, Crvene zvezda je pobedila Rad 2:0 na Marakani i tako zadržala tri boda prednosti u odnosu na Partizan, tri kola pre kraja šampionata.

Crveno-belima treba još dve pobede u naredna tri kola (Sloboda u Užicu, OFK Beograd na Marakani i Vojvodina u Novom Sadu) da bi posle šest godina titulu vratili na Marakanu. Izabranivi Slaviše Stojanovića rutinskom igrom slavili su protiv oslabljenog Rada, koji je nekoliko prvotimaca odmarao za naredno kolo protiv Donjeg Srema. Za razliku od večitog derbija, ovaj put penal nije skupo koštao Zvezdu. Kapiten Nenad Milijaš u 33. minutu sa 11 metara doveo je domaćina u vođstvo posle igranja rukom Raspopovića. Pobednik je rešen već na startu drugog poluvremena, kada je posle kornera Milijaša, prvi strelac šampionata Dragan Mrđa glavom, 18. golom u sezoni, povećao prednost, za ispostavilo se konačnih 2:0. Susret je pratilo oko 13.000 gledalaca, a po završetku utakmice, igrači crveno-belih ispred severne tribine podelili su radost sa najvatrenijim pristalicama. Izvor: Vesti