Пао Рад: Звезда не да Партизану да се приближи

И после 27. кола Јелен Супер лиге на врху иста мета-исто одстојање. Головима капитена Ненада Милијаша из пенала у првом и Драгана Мрђе у другом полувремену, Црвене звезда је победила Рад 2:0 на Маракани и тако задржала три бода предности у односу на Партизан, три кола пре краја шампионата.

Црвено-белима треба још две победе у наредна три кола (Слобода у Ужицу, ОФК Београд на Маракани и Војводина у Новом Саду) да би после шест година титулу вратили на Маракану. Изабраниви Славише Стојановића рутинском игром славили су против ослабљеног Рада, који је неколико првотимаца одмарао за наредно коло против Доњег Срема. За разлику од вечитог дербија, овај пут пенал није скупо коштао Звезду. Капитен Ненад Милијаш у 33. минуту са 11 метара довео је домаћина у вођство после играња руком Распоповића. Победник је решен већ на старту другог полувремена, када је после корнера Милијаша, први стрелац шампионата Драган Мрђа главом, 18. голом у сезони, повећао предност, за испоставило се коначних 2:0. Сусрет је пратило око 13.000 гледалаца, а по завршетку утакмице, играчи црвено-белих испред северне трибине поделили су радост са најватренијим присталицама. Извор: Вести