Katanija bolja od Rome, poraz Mihajlovića u Parmi

Fudbaleri Katanije pobedili su danas Romu sa 4:1 (2:1) u 36. kolu Serije A i sačuvali teoretske šanse da mogu da ostanu u elitnom italijanskom društvu.
Logo

Logo

Sva četiri gola za domaći tim postigli su Argentinci, a dva u prvom poluvremeno delo su Marijana Iska. Frančesko Toti je smanjio rezultat, a još dva pogotka u nastavku postigli su Bergesio i Barijentos. Sampdorija Siniše Mihajlovića nastavila je sa promenjivim igrama ove sezone, pošto je poražena na gostovanju u Parme sa 2:0. Udineze i Livorno odigrali su zanimljivu utakmicu sa čak osam golova, od čega sedam u prvom poluvremenu - 5:3. Rezultati: Udineze - Livorno 5:3 (Di Natale 19, 45, Badu 21, Pereira 34, Gabrijel Silva 44 - Paulinjo 13, 29, Mesbah 88)Katanija - Roma 4:1 (Isko 26, 34, Bergesio 55, Barientos 79- Toti 37) Kjevo - Torino 0:1 (Sardo 55 autogol) Đenova - Bolonja 0:0 Parma - Sampdorija 2:0 (Kasano 8, Skeloto 90) Večeras od 20.45 igraju Milan - Inter, dok su sutra na programu mečevi Lacio - Verona i Juventus - Atalanta. Za utorak su zakazane utakmice Fiorentina - Sasuolo i Napoli - Kaljari. Tabela: Juventus 93 boda, Roma 85, Napoli 69, Fiorentina 61, Inter 57, Torino 55 itd... Izvor: Pressonline, Tanjug