Neverovatno kolo u Primeri: Real u nadoknadi do boda, poraz Atletika

Fudbaleri Levantea priredili su veliko iznenađenje u 36. kolu španske Primere, pošto su na svom terenu savladali Atletiko Madrid sa 2:0. Nakon remija Barse i poraza Atletika desilo se još jedno veliko iznenađenje, Real je u nadoknadi majstorskim pogotkom Ronalda došao do mršavog boda protiv Valensije.
Primera logo

Meč nije mogao gore da počne za Atletiko, pošto je Filipe nakon kornera u sedmom minutu postigao autogol. Levante se nakon toga povukao, čekao je priliku da iz kontre ugrozi Atletiko. Madriđani su napadali, posebno u drugom delu. Sjajnu priliku propustio je Dijego Kosta u 66. minutu, kada je tukao pored stative. Tri minuta nakon toga šok za Simeoneov tim, Baral je valorizovao kontru i udvostručio prednost domaće ekipe. Mogao je Atletiko da vrati neizvesnost u 77. minutu, ali stativa je spasila Levante nakon udarca Adrijana. Očekivalo se da Real iskoristi kikseve Barse i Atletika, ali Madriđani su potpuno podbacili protiv Valensije i tako dodatno zakomplikovali svoju poziciju u borbi za titulu. Valensija je povela preko Matijea u 44. minutu. Real nije bio ubjedljiv, ali je preko Ramosa stigao do izjednačenja u 59. minutu, ali samo šest minuta kasnije Pareho je šokirao "Bernabeu". Taj rezultat je odgovarao najviše Barseloni, jer bi u tom slučaju Barsa sa dve pobede do kraja mogla do titule. Ipak, Atletiko je taj koji se najviše radovao, jer je Ronaldo sjajnim pogotkom petom u nadoknadi donio Realu bod. Sada Atletiku treba pobeda i remi sa Barsom za titulu. Atletiko ima tri boda više od Barse, a pet od Reala, koji ima i meč manje. Ukoliko Real savlada Valjadolid u zaostalom meču prestići će Barsu i približiće se Atletiku na dva boda. Nakon toga slede dva paklena kola. Atletiko dočekluje Malagu i gostuje Barsi, dok katalonska ekipa pre derbija sa Madriđanima gostuje Elčeu. Real poslije Valjadolida gostuje Selti i dočekuje Espanjol. Rezultati: Almerija - Betis 3:2 (0:0) Dijaz 52, Pareu 70, Aziz 90. - Rodrigez 60, Sevilja 70. Levante - Atletiko Madrid 2:0 (1:0) Filipe 7 a.g., Baral 69. Sevilja - Viljareal 0:0 Real Madrid - Valensija 2:2 (0:1) Ramos 59, Ronaldo 90+2. - Matije 44, Pareho 65. Ponedeljak: 22:00 Real Sosijedad - Granada Tabela: