Невероватно коло у Примери: Реал у надокнади до бода, пораз Атлетика

Фудбалери Левантеа приредили су велико изненађење у 36. колу шпанске Примере, пошто су на свом терену савладали Атлетико Мадрид са 2:0. Након ремија Барсе и пораза Атлетика десило се још једно велико изненађење, Реал је у надокнади мајсторским поготком Роналда дошао до мршавог бода против Валенсије.
Примера лого

Меч није могао горе да почне за Атлетико, пошто је Филипе након корнера у седмом минуту постигао аутогол. Леванте се након тога повукао, чекао је прилику да из контре угрози Атлетико. Мадриђани су нападали, посебно у другом делу. Сјајну прилику пропустио је Дијего Коста у 66. минуту, када је тукао поред стативе. Три минута након тога шок за Симеонеов тим, Барал је валоризовао контру и удвостручио предност домаће екипе. Могао је Атлетико да врати неизвесност у 77. минуту, али статива је спасила Леванте након ударца Адријана. Очекивало се да Реал искористи киксеве Барсе и Атлетика, али Мадриђани су потпуно подбацили против Валенсије и тако додатно закомпликовали своју позицију у борби за титулу. Валенсија је повела преко Матијеа у 44. минуту. Реал није био убједљив, али је преко Рамоса стигао до изједначења у 59. минуту, али само шест минута касније Парехо је шокирао "Бернабеу". Тај резултат је одговарао највише Барселони, јер би у том случају Барса са две победе до краја могла до титуле. Ипак, Атлетико је тај који се највише радовао, јер је Роналдо сјајним поготком петом у надокнади донио Реалу бод. Сада Атлетику треба победа и реми са Барсом за титулу. Атлетико има три бода више од Барсе, а пет од Реала, који има и меч мање. Уколико Реал савлада Ваљадолид у заосталом мечу престићи ће Барсу и приближиће се Атлетику на два бода. Након тога следе два паклена кола. Атлетико дочеклује Малагу и гостује Барси, док каталонска екипа пре дербија са Мадриђанима гостује Елчеу. Реал послије Ваљадолида гостује Селти и дочекује Еспањол. Резултати: Алмерија - Бетис 3:2 (0:0) Дијаз 52, Пареу 70, Азиз 90. - Родригез 60, Севиља 70. Леванте - Атлетико Мадрид 2:0 (1:0) Филипе 7 а.г., Барал 69. Севиља - Виљареал 0:0 Реал Мадрид - Валенсија 2:2 (0:1) Рамос 59, Роналдо 90+2. - Матије 44, Парехо 65. Понедељак: 22:00 Реал Сосиједад - Гранада Табела: