Ne daju se "panceri", Klose izjednačava na 2:2

FORTALEZA - Fudbaleri Nemačke i Gane igraju prvi meč drugog kola Grupe G na Svetskom prvenstvu u Brazilu.
mlssoccer.com

Utakmica se igra u Fortalezi na stadionu "Kastelao", a pravdu deli brazilski arbitar Sandro Meira Rici. Nemačka nije poražena u poslednjih 12 mečeva. Panceri su na startu Mundijala deklasirali Portugal sa 4:0, dok je Gana poražena od selekcije SAD rezultatom 2:1. Nakon dosadnog prvog poluvremena, Nemačka dolazi do vođstva od 1-0, a strelac je Mario Goce u 51. minutu. Gece je vrebao šansu i ubacio se u šesnaesterac između uspavanih štopera, pa je postigao pomalo komičan gol - lopta ga je od glave udarila u koleno i otišla u mrežu. Samo dva minuta kasnije, Andre Aje je glavom zatresao mrežu i izjednačio rezultat. Gana dolazi do vođstva od 1-2, a strelac je Asamoa Đan. Sali Muntari je asistirao prilikom gola. Ušao je Miroslav Klose u igru umesto Gecea, i za samo dva minuta stigao Ronalda po broju golova na Mundijalima, postigao je 15. za izjednačenje Nemaca u 71. minutu! Meč je završen rezultatom 2-2. Izvor: Blic sport, Kurir