Не дају се "панцери", Клосе изједначава на 2:2

ФОРТАЛЕЗА - Фудбалери Немачке и Гане играју први меч другог кола Групе Г на Светском првенству у Бразилу.
mlssoccer.com

Утакмица се игра у Форталези на стадиону "Кастелао", а правду дели бразилски арбитар Сандро Меира Рици. Немачка није поражена у последњих 12 мечева. Панцери су на старту Мундијала декласирали Португал са 4:0, док је Гана поражена од селекције САД резултатом 2:1. Након досадног првог полувремена, Немачка долази до вођства од 1-0, а стрелац је Марио Гоце у 51. минуту. Геце је вребао шансу и убацио се у шеснаестерац између успаваних штопера, па је постигао помало комичан гол - лопта га је од главе ударила у колено и отишла у мрежу. Само два минута касније, Андре Аје је главом затресао мрежу и изједначио резултат. Гана долази до вођства од 1-2, а стрелац је Асамоа Ђан. Сали Мунтари је асистирао приликом гола. Ушао је Мирослав Клосе у игру уместо Гецеа, и за само два минута стигао Роналда по броју голова на Мундијалима, постигао је 15. за изједначење Немаца у 71. минуту! Меч је завршен резултатом 2-2. Извор: Блиц спорт, Курир