Bosna poslala Iran kući

SALVADOR - Fudbaleri Bosne i Hercegovine savladali su Iran rezultatom 3:1 u trećem kolu Grupe F na Svetskom prvenstvu u Brazilu.
skysports.com

Bosna se tako pobedom oprostila od Mundijala u Brazilu. Zmajevi su svoje prvo Svetsko prvenstvo završili sa dva poraza i jednom pobedom. Istovremeno, porazom na "Areni Fonte Nova" reprezentacija Irana je propustila istorijsku šansu da se prvi put plasira u drugu fazu takmičenja. Bosna je bolju igru krunisali golovima Edina DŽeka u 23. i Miralema Pjanića u 59. minutu. Iran je smanjio tu prednost u 82. minutu preko Reze, da bi već u sledećem minutu Vršajević postigao treći gol za selekciju BiH za konačnih 3:1. S obzirom na poraz Nigerije u duelu sa Argentinom, rezultatom 3:2, Iranci su eventualnom pobedom u poslednjem kolu mogli do osmine finala. Ipak, selekcija BiH je bila mnogo bolja u Salvadoru, pa je na kraju zasluženo slavila. Zmajevi su tako popravili utisak posle dva startna poraza od Argentine (2:1) i Nigerije (1:0). U takvoj situaciji u osminu finala iz Grupe F idu reprezentacije Argentine i Nigerije, koje sada čekaju rasplet u Grupi E. Izvor: Kurir