Najnaseljenija zemlja Zapadnog Balkana, želi „velikim koracima“ u EU, ali njena energetska politika nije po volji Brisela, ocenjuje Dojče Vele. Beograd je sa ruskim Gasprom-om potpisao sporazum o izgradnji gasovoda Južni tok.
Južni tok (Foto: Gazprom.com)
Cena tog dogovora bi za Srbija mogla biti previsoka. Doduše i odustajanje od istog. Jer ova zemlje bez ruskog gasa ima samo jedinu mogućnost: da se dodatno okrene eksploataciji uglja. Sve zemlje Zapadnog Balkana će, pre ili kasnije, postati članice Evropske unije (EU). Pitanje je samo kada? Balkanska konferencija, čiji je domaćin u Berlinu ovog četvrtka, 28. avgusta, nemačka kancelarka, Angela Merkel, biće prilika da se ukaže na značaj evrointegracija i podstakne proces pridruživanja EU.
Ne propustite:Evo koji srpski grad je najbolji za životDok EU odustaje od štednje, mi stežemo kaišParović: Srbija ne može da poveća izvoz bilo gde!
Taj impuls je za sve zemlje u regionu od veliko značaja, pa tako i za Srbiju, koja ne samo da je najmnogoljudnija, nego su i njene ekonomske reforme zapele. Beograd tradicionalno balansira između privrednih veza sa Zapadom i Rusijom. Posebno u energetskom sektoru. Izvor: Dojče Vele
Molimo Vas da donacijom podržite rad
portala "Pravda" kao i TV produkciju.Donacije možete uplatiti putem sledećih linkova:
PAŽNJA:
Sistemom za komentarisanje upravlja kompanija Disqas. Stavovi izneseni u komentarima nisu stavovi portala Pravda.