Odbojkaši pobedili Argentinu

VARŠAVA - Odbojkaška reprezentacija Srbije ostvarila je prvu pobedu na Svetskom prvenstvu u Poljskoj. "Orlovi" su u meču 2. kola grupe A savladali Argentinu rezultatom 3:1 (25:17, 20:25, 25:21, 25:21).
Prva pobeda (Foto: Cityhouse.org)

Naredni meč Srbija igra u četvrtak protiv Australije od 16.30. Posle nešto nervoznijeg početka Srbija je u sredini prvog seta napravila razliku koju je rutinskom igrom sačuvala do kraja seta i povela sa 1:0. Drugi set doneo je obrnutu sliku, gde je Argentina bila dominatna ekipa, pa je usledilo izjednačenje.

(VIDEO) Kako je više od 60.000 Poljaka reagovalo na „Bože pravde“!

Srpski tim je u trećoj deonici stigao do ubedljivih 24:15, ali je dopustio šest vezanih poena rivalu. Ipak, na kraju osvojen je set za vođstvo 2:1. Konačno, u četvrtom setu od samog starta Srbija je povela i uz konstantno vođstvo od 3-4 poena prednosti stigla do prve pobede na šampionatu. Izuzetno loše izdanje sa otvaranja Svetskog prvenstva i ubedljiv poraz od domaćina pred više od 60.000 ljudi na fudbalskom stadionu ostavili su iza sebe i pre meča poručili da od danas počinje novo takmičenje za njih. Srpski tim je u trećoj deonici stigao do ubedljivih 24:15, ali je dopustio šest vezanih poena rivalu. Ipak, na kraju osvojen je set za vođstvo 2:1. Konačno, u četvrtom setu od samog starta Srbija je povela i uz konstantno vođstvo od 3-4 poena prednosti stigla do prve pobede na šampionatu. Izuzetno loše izdanje sa otvaranja Svetskog prvenstva i ubedljiv poraz od domaćina pred više od 60.000 ljudi na fudbalskom stadionu ostavili su iza sebe i pre meča poručili da od danas počinje novo takmičenje za njih.