Partizan savladao Radnički

BEOGRAD - Fudbaleri Partizana pobedili su večeras u Beogradu ekipu Radničkog iz Kragujevca sa 2:1 (0:0) u poslednjem meču 21. kola Superlige Srbije.
FK Partizan (Foto: partizan.rs)

Partizan je ovim trijumfom na najbolji način iskoristio poraz Crvene zvezde u Novom Pazaru (2:1) i pobegao "večitom rivalu" na pet bodova prednosti. Domaćin je poveo golom Stefana Babovića u 64. minutu, a izjednačenje gostima doneo je defanzivac Lazar Rosić sedam minuta kasnije posle gužve u kaznenom prostoru tima iz Humske. Slavlje fudbalera Radničkog nije dugo trajala, pošto se za uspešan debi Zorana Milinkovića na klupi crno-belih pobrinuo kapiten Saša Ilić, koji je u 73. minutu drugi put savladao golmana Trifunovića. Nesvakidašnja scena viđena je na početku meča, kada su svi fudbaleri Radničkog čitav minut seli na teren i na taj način protestovali zbog teške finansijske situacije u klubu.
Rezultati i strelci 21. kola: Spartak - Vojvodina 0:1 (Ivanić 49. penal) Borac Čačak - Mladost 0:1 (Jovanović 88) Novi Pazar - Crvena zvezda 2:1 (Pavlović 14, Jeftović 70. penal - Cvetković 16) Voždovac - OfK Beograd 0:2 (Janković 5, Dražić 58) Donji Srem - Čukarički 1:2 (Spalević 7. - S. Srnić 18, Stojiljković 71) Napredak - Jagodina 0:1 (Savković 61) Rad - Radnički Niš 1:0 (Nenadović 62) Partizan - Radnički Kragujevac 2:1 (Babović 64, Ilić 73 - Rosić 71) Tabela: Partizan 50 bodova, Crvena zvezda 45, Čukarički 40, Vojvodina 37, Novi Pazar 33, OFK Beograd 32, Rad 31, Jagodina 30, Mladost 26, Spartak 24, itd. Izvor: Tanjug