Evo kako je reprezentacije Crne Gore kažnjena zbog napada na ruskog golmana

Utakmica kvalifikacija za Evropsko prvenstvo između Crne Gore i Rusije, koja je prekinuta u 67. minutu registrovana je službenim rezultatom 3:0 za "baćuške", Crnogorci će jedan meč odigrati bez prisustva publike, a FSCG će u kasu Evropske fudbalske unije uplatiti 50 hiljada evra, saopštila je UEFA.
Baklja (Foto: Jutjub)

Crna Gora će dočekati Lihtenštajn 5. septembra pred praznim tribinama, a njihov savez kažnjen je još jednom utakmicom uslovno, ukoliko se sličan incident ponovi u sledeće dve godine. Nakon ovakve odluke Disciplinske komisije UEFA moglo bi se reći da je njen savez dobro prošao, jer se očekivalo da kazna bude žešća. Rusi sa druge strane će morati da uplate 25 hiljada evra zbog transparenata i ponašanja navijača na njihovom delu južne tribine. Podsećamo, meč Crna Gora-Rusija prekinut je najprije nakon 15 sekundi, kada je bakljom sa severne tribine pogođen golman gostiju Igor Akinfejev, ali je meč ipak nastavljen nakon 35 minuta. Konačan prekid uslijedio je polovinom nastavka. Golman naše selekcije Vukašin Poleksić odbranio je penal Romanu Širokovu, uslijedila je neprimjerena reakcija sa tribina, poletjeli novčići, a ruski reprezentativac Dimitri Kombarov je jedan od njih donio sudiji Denizu Ajtekinu, koji je i definitivno odsvirao kraj. Nakon ovakvog epiloga u grupi G Austrija vodi sa 13 bodova, ispred Švedske sa devet, Rusija ima osam, Crna Gora ostala je na pet, Lihtenštajn ima četiri, a Moldavija bod. Sledeći susret u kvalifikacijama za EURO izabranici Branka Brnovića odigraće 14. juna u Švedskoj.
Izvor: Pravda