Ево како је репрезентације Црне Горе кажњена због напада на руског голмана

Утакмица квалификација за Европско првенство између Црне Горе и Русије, која је прекинута у 67. минуту регистрована је службеним резултатом 3:0 за "баћушке", Црногорци ће један меч одиграти без присуства публике, а ФСЦГ ће у касу Европске фудбалске уније уплатити 50 хиљада евра, саопштила је УЕФА.
Бакља (Фото: Јутјуб)

Црна Гора ће дочекати Лихтенштајн 5. септембра пред празним трибинама, а њихов савез кажњен је још једном утакмицом условно, уколико се сличан инцидент понови у следеће две године. Након овакве одлуке Дисциплинске комисије УЕФА могло би се рећи да је њен савез добро прошао, јер се очекивало да казна буде жешћа. Руси са друге стране ће морати да уплате 25 хиљада евра због транспарената и понашања навијача на њиховом делу јужне трибине. Подсећамо, меч Црна Гора-Русија прекинут је најприје након 15 секунди, када је бакљом са северне трибине погођен голман гостију Игор Акинфејев, али је меч ипак настављен након 35 минута. Коначан прекид услиједио је половином наставка. Голман наше селекције Вукашин Полексић одбранио је пенал Роману Широкову, услиједила је непримјерена реакција са трибина, полетјели новчићи, а руски репрезентативац Димитри Комбаров је један од њих донио судији Денизу Ајтекину, који је и дефинитивно одсвирао крај. Након оваквог епилога у групи Г Аустрија води са 13 бодова, испред Шведске са девет, Русија има осам, Црна Гора остала је на пет, Лихтенштајн има четири, а Молдавија бод. Следећи сусрет у квалификацијама за ЕУРО изабраници Бранка Брновића одиграће 14. јуна у Шведској.
Прочитајте још:Шарапова предводи ФЕД тим Русије против Немачке
Извор: Правда