BEOGRAD - „Saradnja sa NATO toliko se proširila posle Partnerstva za mir da nije preostalo ništa više sem formalnog pristupanja tom savezu“, rekao je gostujući u Novom danu potpredsednik Demokratske stranke Srbije, Dragan Maršićanin.
Dragan Maršićanin (Foto: JuTjub)
Maršićanin kaže da postoji nesporazum kada je DSS u pitanju i da ta stranka nije protiv saradnje sa NATO, kao što nije ni protiv saradnje sa Evropskom unijom. Međutim, protiv su ulaska u obe organizacije. „U Partnerstvu za mir je 20 zemalja, među kojima i Rusija, a koje nisu članice NATO. Taj program pruža široku lepezu aktivnosti, kao što su borba protiv terorizma, saradnja u vreme elementarnih nepogoda… Pristupanjem Partnerstvu za mir birate iz ponude ono što je u vašem državnom interesu. Ali, sporazumima sa NATO koji su došli kasnije pređena je granica“, objašnjava Maršićanin. On postavlja pitanje i koja je finansijska cena eventualnog ulaska Srbije u NATO, napominjući da je Hrvatska izdvojila 70 miliona evra za finansiranje svojih NATO aktivnosti. „Koliko košta nabavka vojne opreme po standardima NATO? Koliko koštaju NATO misije? Koliko je učešće u zajedničkim sredstvima? Standardi NATO su izdvajanje oko dva odsto budžeta“, kaže Maršićanin. Prema njegovim rečima, deklarativna vojna neutralnost za koju se zalaže Vlada Srbije ne znači ništa u situaciji kada je Alijansi dana dozvola za neograničeno kretanje na teritoriji Srbije i korišćenje komunikacija za vojne akcije u regionu.
Pročitajte još:PENTAGON NASTAVLJA: Srpske diplomate nismo ubili mi – već su bili mrtvi!Direktor CIA iznenadio informacijama i stavovima o RusijiAMERIČKI POLITIKOLOG OTKRIVA: Vreme je da konačno saznate zašto je SFRJ morala da bude uništena!
Izvor: N1
Molimo Vas da donacijom podržite rad
portala "Pravda" kao i TV produkciju.Donacije možete uplatiti putem sledećih linkova:
PAŽNJA:
Sistemom za komentarisanje upravlja kompanija Disqas. Stavovi izneseni u komentarima nisu stavovi portala Pravda.