Kjelini i Pele srušili šampiona, Italija na Nemačku!

Fudbalska reprezentacija Italije pobedila je Španiju sa 2:0 i plasirala se u četvrtfinale šampionata Evrope.

Slavlje Italijana(Foto:Sinhua)

U reprizi finala iz 2012. godine Italija je uspela da se osveti Špancima i prođe među najboljih osam timova u Evropi. Kao što se i očekivalo, nije bilo mnogo golova. Italija je još jednom pokazala kako se igra na rezultat, postigla je gol na početku i na kraju utakmice i u borbi za polufinale će igrati protiv moćne Nemačke.  Italija je bolje otvorila duel u Parizu, iako je Španija od starta imala inicijativu. Italijani su bili mnogo konkretniji, a do prednosti su stigli u 33. minutu kada je Kjelini natrčao na odbitak i zatresao mrežu.  U nastavku meča Italija je iskusno čuvala rezultat, a Španija je tek u poslednjih 20-ak minuta zaigrala kako se očekivalo. Ipak, Nolito, Pike, Ramos i Aduriz nisu bili precizni, pa je Gracijano Pele u poslednjem minutu overio prolaz Italije u četvrtfinale. Izvor:B92