Кјелини и Пеле срушили шампиона, Италија на Немачку!

Фудбалска репрезентација Италије победила је Шпанију са 2:0 и пласирала се у четвртфинале шампионата Европе.

Славље Италијана(Фото:Sinhua)

У репризи финала из 2012. године Италија је успела да се освети Шпанцима и прође међу најбољих осам тимова у Европи. Као што се и очекивало, није било много голова. Италија је још једном показала како се игра на резултат, постигла је гол на почетку и на крају утакмице и у борби за полуфинале ће играти против моћне Немачке.  Италија је боље отворила дуел у Паризу, иако је Шпанија од старта имала иницијативу. Италијани су били много конкретнији, а до предности су стигли у 33. минуту када је Кјелини натрчао на одбитак и затресао мрежу.  У наставку меча Италија је искусно чувала резултат, а Шпанија је тек у последњих 20-ак минута заиграла како се очекивало. Ипак, Нолито, Пике, Рамос и Адуриз нису били прецизни, па је Грацијано Пеле у последњем минуту оверио пролаз Италије у четвртфинале. Извор:Б92