Pokušaji rehabilitacije Slobodana Miloševića za svega desetak dana dva puta su doveli do sukoba u novoj vladi. Prvo su oštre reči razmenili Aleksandar Vulin i Zorana Mihajlović, koji su devedesetih godina bili na suprotnim stranama, a od danas su u sukobu i Ivica Dačić i Rasim LJajić, koji je bio direktan učesnik petooktobarskih promena.
Govoreći o Slobodanu Miloševiću, Dačić je danas kritikovao Vuka Draškovića i Rasima LJajića, koji su se prethodnih dana usprotivili inicijativi SPS-a da se bivšem predsedniku Srbije podigne spomenik. To je lidera socijalista očigledno naljutilo, pa je rekao da ga LJajićeva stranka napada, a da se u stvari krije iza Aleksandra Vučića.
- To bi bilo isto kao kada bi obnovio zahtev za smenu LJajića, jer je u čitulji Aliji Izetbegoviću napisao dragi predsedniče. Moj predsednik je barem bio Milošević - istakao je Dačić.
LJajić navodi da nije imao nikakvu nameru da polemiše sa Dačićem, kao i da su on i njegova stranka samo izneli svoj stav o podizanju spomenika Slobodanu Miloševiću.
- Mi smo se samo usprotivili inicijativi da se Milošević rehabilituje. Borio sam se protiv Slobodana Miloševića i bio sam član DOS-a. Koliko god da sam doprineo njegovom padu, na to sam veoma ponosan. Ja ne moram da budem u Vladi, ako je cena podrška Miloševiću - kaže LJajić.
On dodaje da je ponovno otvaranje priče o čitulji Aliji Izetbegoviću nizak udarac Dačića.
- Svi znaju kako je objavljena ta čitulja i da je nisam pisao ja. Čim je izašla, ja sam se ogradio od teksta koji je stajao u njoj. Nisam ja napisao "dragi predsedniče", već moj prijatelj iz "Avaza", koji je samo prepisao susednu čitulju - ističe LJajić.
Nekadašnji član DOS-a podseća da je u SDA Alije Izetbegovića bio do početka devedesetih.
- Bio sam tamo dok je ta stranka postojala na teritoriji cele Jugoslavije, a kada se SFRJ raspala, izašao sam iz nje - navodi LJajić. Izvor: Blic
Slobodan Antonić: Kako je srpski nacionalizam srušio nadstrešnicu
Kolonizator uvek ima veću platu od kolonizovanog. A kolonizovani, zauzvrat, to smatra norm...