Raškovićeva je juče saopštila da se zalaže za taj način održavanja predsedničkih izbora u stranci kako bi u donošenju odluke učestvovali svi članovi koji plaćaju članarinu, a ne samo „pojedine lobi grupe“.
Sednica 1. oktobra
Podsetimo, bivša liderka DSS podnela je ostavku zbog načelnog neslaganja u vezi sa formiranjem lokalnih koalicija, naročito u centralnim beogradskim opštinama u kojima je koalicija napravljena sa SNS. Ona je potvrdila da na sednici Predsedništva DSS nije jednoglasno doneta odluka o potvrđivanju svih do sada ostvarenih lokalnih koalicija u gradovima, opštinama i gradskim opštinama.
- Razumela sam da će konačnu reč o tome dati Glavni odbor. Posle toga, videćemo mogu li dve struje, suprotstavljene o ovom pitanju, da nastave zajedno - naglasila je Raškovićeva i podsetila da je za 1. oktobar zakazana sednica GO DSS i da bi potom trebalo da se održi skupština stranke.
- Skupštinu ne očekujem u skorije vreme jer stranku očekuju i izmene statuta - poručila je ona.
Pajtićeva sudbina...
Politički analitičar Branko Radun smatra da Raškovićeva zalaganjem za direktne izbore u stranci zapravo očekuje da će je članstvo moliti da se vrati na tu funkciju.
- Sanda verovatno misli da bi imala prednost u odnosu na druge na direktnim izborima. Ona se povukla misleći da će je moliti da se vrati. Potrebno je da se DSS vrati nekim svojim korenima, a ko je dobar kandidat, teško je reći. DSS je na vrlo niskom nivou, pa je odlaskom predsednika veoma malo ostalo podrške i članova. Ne deluje trenutno da stranka ima perspektivu - objašnjava Radun i dodaje da i Raškovićevoj može da se „obije u glavu to što traži direktne izbore, kao što se Pajtiću desilo“.
Izvor: Kurir