Ovu procenu dodatno je razjasnio ovako: „Putin mora priznati da je 2016-ta za njega bila annus mirabilis. U njoj je uspeo da izmeni poziciju Rusije u svetu. Pre nje je Rusija bila izolovana i iznemogla pod zapadnim sankcijama. A sada – nakon Bregzita , migracione krize, uzdizanja desnih populista u Evropi, Asadove pobede u Siriji i Trampovog izbora za predsednika SAD – Rusija izgleda kao uticajna sila. Jer, to su sve događaji čije posledice idu Moskvi na ruku“.
Britanski list posebno ukazuje: „Sada se već Putinu žale na Zapad, kao što je to pre nešto više od mesec i po učinio predsednik Filipina Rodrigo Duterte.“
Britanski list – na istoj liniji – još dodaje:
„Putin je uspeo da svoj uticaj proširi daleko izvan publike koja je tradicionalno bila na njegovoj strani. NJega sada slušaju ne samo radikalno i antiamerički raspoloženi lideri, nego i oni koji pokušavaju da u svojoj zemlji grade demokratsko društvo“.
Financial Times nastavlja u ovom stilu: „Putin je postao pionir novog načina vladanja koji je po volji vladajućih elita zemalja u razvoju. Šef Kremlja tu mešavinu naziva postmodenističkim autoritarizmom sa intenzivnim nacionalizmom suverene demokratije . On teži da je proširi na što je moguće veći broj zemalja“.
Naravno, Britanci ne bi bili Britanci – kad ne bi imali bar jedno „ali“.
U slučaju Rusije i Putina izložili su ga ovako: „Teško da će Putinov režim dugo postojati. Ekonomija Rusije tapka u stagnaciji i zavisi od cene nate i zato nije u stanju da privuče investicije potrebne za razvoj tehnologija... Putinove nove pristalice brže će se uveriti dda je njegov režim gubitnički nego njegovi stari poklonici“. Pogledajte OVDE, ruska ratna mornarica dobija novo naoružanje i 100 aviona i helikoptera! Izvor: fakti.org