Zaposleni štrajk ispoljavaju prekidom rada i ostankom na radnim mestima, kao i okupljanjem u prostorijama poslodavca, a prema Odluci Štrajkačkog odbora, navodi se u saopštenju.
Zaposleni koji budu određeni da obavljaju poslove u skladu sa Uredbom o minimumu procesa rada za vreme štrajka u JP PTT saobraćaja „Srbija" dužni su da rade saglasno rešenju direktora.
Štrajkači traže povećenje zarade za iznos realnog pada u poslednje tri godine i isplatu zarade iz dobiti.
Takođe, da se lica koja rade na sistematizovanim radnim mestima sa rešenjima o privremeno-povremenim poslovima prevedu u radni status zaposlenih na određeno vreme i da se zaposleni na određeno vreme prevedu u status zaposlenih na neodređeno vreme najkasnije nakon dve godine kako to Zakon o radu nalaže.
Među zahtevima je obezbeđivanje optimalnog broja izvršilaca na tehnološkim radnim mestima, kao i uspostavljanje socijalnog dijaloga, poštovanje zakona i načela jednakosti.
Poštanski radnici traže, takođe, da se razreše direktor preduzeća Mira Patrović i članova Nadzornog odbora, kao i da se što pre izabere direktor na osnovu već sprovedenog konkursa, a da se sa penzionerima koji rade na čelnim mestima u Preduzeću raskine ugovor.
Štrajk će organizovati i voditi Štrajkački odbor, navodi se u saopštenju. A ovako je bilo na protestnoj šetnji 12. novembra u Beogradu.
Pročitajte OVDE kakav se to upad policije u glavni poštanski centar u Beogradu dogodio pre objave ovog saopštenja?
Izvor: Fonet