Galić je istakao da je granična policija BiH jednu osobu, koja je inače hrvatski državljanin poreklom iz Irana, lišila slobode.
- Ta osoba je hodala po Velikoj Kladuši i Bihaću i dovodila migrante u ovu situaciju. Bila je inicijator ovakvih nasilnih pokušaja prelaska državne granice. Toj osobi je određen jednomesečni pritvor - rekao je dodavši da se ta osoba dovodila i u vezu s krivičnim delom krijumčarenja ljudi.
Pomoćnik glavnog direktora policije i načelnik hrvatske Uprave za granicu Zoran Ničeno rekao je da su upoznati s tim slučajem i tom osobom koja, kako je rekao, u Hrvatskoj ima podeblji dosije i više puta je privođena i prijavljivana za krijumčarenje ljudi.
- Ovo što se događa na GP Maljevac nije slučajno. Indikativno je da se usklađena akcija po izbegličkim centrima dogodila u BiH i Srbiji. Pre četiri dana dobili smo informaciju da se šire lažne vesti da će Hrvatska otvoriti granice i da se priprema određeni broj migranata da bi došli na granicu i probijali granične prelaze - rekao je Ničeno. Naglasio je da je hrvatska policija spremna da zaštiti državnu granicu u svakom pogledu.
Na pitanje šta bi trebalo da se dogodi da Hrvatska odluči da pošalje vojsku na granicu i podigne žilet žicu, Ničeno je rekao da iako postoji takva zakonska mogućnost, u ovom trenutku nema potrebe za tim, jer je brojnost policije velika.
- Hrvatska prednost je da imamo brojnu graničnu policiju. Imamo 6.500 policijskih službenika. Brojnija je od Srbije, BiH i Makedonije zajedno. To je respektabilna snaga za zaštitu granice - prenela je RTRS.
Đetići menjaju državnu zastavu i uvode islamske simbole?! Pročitajte OVDE