Četvrta politička teorija je koncept koji pruža mogućnost za stvaranje novih političkih paradigmi, zasnovanih na novim osnovama. U središtu liberalizma je individua, u središtu komunizma klasa, a u središtu nacionalizma je rasa – u središtu Četvrte političke teorije je narod, koji je kao koncept i fenomen davno izgnan iz javnog političkog diskursa. Jedan od razloga za to je totalitarna priroda sva tri ranija preovlađujuća politička koncepta. Četvrta politička teorija prevazilazi totalitarizam prethodnih političkih koncepata i u praktičnom smislu se poziva na hajdegerijanski pojam i koncept Dasain.
Profesor Dugin je, takođe, govorio i o potrebi naroda da sačuvaju svoje identitete i tradicionalne vrednosti, jer u suprotnom, preti nestanak ne samo narodima, nego i svakom pojedincu, koga neoliberalizam prvo razlaže i otuđuje od svih kolektivnih identiteta, a zatim i od pripadnosti čovečanstvu, kao kolektivnom identitetu, što može dovesti do posthumanizma i veštačke inteligencije, koji bi trebalo da zamene ljude, te u tim uslovima i usisivač može pretendovati na svoja prava. Kako ne bi došlo do toga da mašine budu osnova budućih društava i da usisivači postanu važniji od ljudi, potrebno je da se ljudi okrenu onome što ih čini ljudima, da misle i kroz svesni govor oblikuju svoje misli – koje treba da postanu dela u saglasju sa mislima i jezikom.
Za sutra, 1. marta, zakazano je predstavljanje knjige Mrežni ratovi, koja je objavljena na srpskom jeziku. Predstavljanje knjige je zakazano na Pravnom i poslovnom fakultetu, u Knez Mihailovoj, 33. u 18 sati. O knjizi će govoriti autori, Aleksandr Dugin i Leonid Savin. O poseti Leonida Savina Rusko-srpskom humanitarnom centru u Nišu čitajte OVDE. Izvor: Geopolitica.ru