Sautempton slavi Srbina

Fudbaleri Sautemptona pobedili su na svom terenu Bornmut 2:1 u 36. kolu engleske Premijer lige, a oba gola postigao je srpski reprezentativac Dušan Tadić.

Dušan Tadić foto: Beta/AP

"Sveci" su ovom pobedom, prvom posle osam utakmica, ostali u trci da izbore opstanak u najjačem rangu prvenstva Engleske pošto su sada 18. sa 32 boda. Sautempton je poveo pogotkom Dušana Tadića u 25. minutu na asistenciju Marija Lemine, da bi DŽošua King doneo izjednačenje u prvom minutu sudijske nadoknade vremena. Početak drugog dela igre pripao je domaćinu na stadionu Sent Meri kada je Tadić posle solo akcije u 54. minutu postavio konačan rezultat. Bornmut je potom preuzeo inicijativu, imao je nekoliko dobrih prilika, ali je golman Aleks Mekarti uspeo da sačuva svoju mrežu. Bitnu pobedu ostvario je i Vest Brmovič Albion koji je takođe zadržao teoretsku šansu da izbori opstanak u Premijer ligi. VBA je na gostovanju protiv NJukasla slavio golom Meta Filipsa u 29. minutu, ali je i dalje na poslednjem, 20. mestu sa 28 bodova, pet manje od prve ekipe van zone ispadanja. Kristal Palas je ubedljivom pobedom od 5:0 protiv Lester osigurao opstanak u Premijer lige, dok je Everton na gostovanju sa 2:0 savladao Hadersfild. Izvor: Beta