- Stoga je lakše poništavati i zaobilaziti argumente Srbije, jer bi ih njihovo prihvatanje logičkim sledom vodilo ka priznavanju da je sve bilo pogrešno - rekao je Asiel.
On je istakao da su sudbine srpskog i jevrejskog naroda gotovo podudarne, a kao primer naveo je da su srpski manastiri, kao i jerusalimski, postali političko pitanje na sednicama komiteta Uneska za svetsku kulturnu baštinu.
- Srpski manastiri predstavljaju, danas, političko pitanje jer Priština, uz podršku uticajnih država Zapada, nastoji da ih preimenuje u "kosovske" na sednicama komiteta Uneska za svetsku kulturnu baštinu - dodao je on.
Kako je naveo, pokušava se preimenovanje Peće patrijaršije, Visokih Dečana, Gračanice i Bogorodice LJeviške u 'kosovske kulturne spomenike".
- Jerusalim, mesto na kojem su stajali Prvi i Drugi hram, kao i mesto gde su sahranjeni praoci i pramajke jevrejskog naroda: Avram, Isak, Jakov, Sara, Rebeka i Lea u Hebronu, takođe su postali političko pitanje kod te iste organizacije. Proglašavaju se palestinskim mestima i oduzima im se svaka istorijska veza sa jevrejskim narodom. Dovoljno je otvoriti Bibliju i pročitati istorijske činjenice, kako bi se uvidela monstrouznost te laži - naglasio je Asiel.
Priština testira Zapad, ali dokle smeju da idu? Više OVDE.
Izvor: Tanjug