To znači da bi veliki broj stranih državljana, vlasnika nelegalnih objekata, među kojima je najviše Srba i Rusa mogli da ostanu i bez imovine.
Ukoliko zahtev nisu podneli u roku opštine će staviti hipoteku na nelegalni izgrađene objekte, kao garanciju da će vlasnici izmiriti komunalije.
Neki od vlasnika bespravno sagrađenih objekata su kontaktirali CdM i tvrde da nisu bili obavešteni o postupku legalizacije u Crnoj Gori, kao i da su očekivali da dobiju obaveštenja o tome od nadležnih cnogorskih institucija.
Međutim iz Ministarstva održivog razvoja i turizma su CdM-u saopštili da oni, kao i opštine nisu imali obavezu da šalju posebna obaveštenja vlasnicima nelegalnih nekretnina na teritoriji Crne Gore o postupku legalizacije.
U ovom resoru tvrde da su vodili intenzivnu medijsku kampanju, često komunicirajući sa medijima iz Srbije, kao i sa ruskim medijima u Crnoj Gori.
Oni su istakli i da su građani Srbije, kao i ostalih zemalja koji imaju nekretninu u Crnoj Gori, mogli slati zahteve za legalizaciju nelegalnih objekata i poštom.
Srpski mediji su pre nekoliko dana objavili da će vlasnici čak 20.000 vikendica i kuća u Crnoj Gori, koji su državljani Srbije, ostati bez imovine jer nisu predali zahtev za njihovu legalizaciju.
OVDE pogledajte kako su zbog migranata zaratile opštine.
Izvor: B92