Najnovije

SAD u panici zbog kineskog leta na Mesec: Peking ima tajno oružje nezamislivih moći

Prema naslovima američkih medija, Kina se na Mesecu može tajno pripremiti za Treći svetski rat.

Čang E-4 (Foto: Jutjub)

Uprkos postojećim međunarodnim sporazumima o nekorišćenju svemirskih tehnologija u vojne svrhe, vodeće zemlje sveta aktivno rade na tom području, posebno zbog sve češćih glasina i predviđanja o nadolazećem Trećem svetskom ratu. Kina takođe gradi svoju vojnu silu, što posebno uznemiruje potencijalne protivnike azijskog diva, pre svega Sjedinjene Države koje su svedočile spuštanju kineske sonde Čang E-4 na tamnu stranu meseca. Deo stručnjaka u Vašingtonu veruje da Kina tamo može da rasporedi vojnu bazu i tajno se pripremi za Treći svetski rat.

Za američke stručnjake je sumnjivo da vesti o zaista izvanrednom pomaku Kine u istraživanju svemira dolaze samo nekoliko meseci nakon objave američkog predsednika Donalda Trampa o stvaranju američkih ,,svemirskih snaga”.

Lokalni establišment je zbunjen dostignućima Pekinga i sada je uznemiren zbog saznanja da bi Kina mogla držati bilo šta na tamnoj strani meseca i bez ikakve kontrole tamo rasporediti svoju vojnu opremu.

Analitičar Majkl Pilzberi je izjavio da su Sjedinjene Države, gledajući svemir kroz prizmu pretnje Trećeg svetskog rata, videle opasnost samo od Rusije, a na Kinu su gledale kroz ,,ružičaste naočare”.

Stručnjaci ne govore o tome kakve bi snage Kina mogla rasporediti na Mesecu i to na strani skrivenoj od Zemlje. U isto vreme, gotovo svi se slažu da će Kina ovo dostignuće sigurno iskoristiti u pripremi za mogući sukob, dok u slučaju Trećeg svetskog rata neće gubiti priliku da ovo dostignuće iskoristi za svoje potrebe.

Podsetimo, ovakav scenario donedavno je bio naučna fantastika i Isak Asimov je predvideo početak Trećeg svetskog rata 2019. godine, a borbe između učesnika sukoba će se odvijati i na površini Meseca.

Verzija II – Razgovor kineskog i američkog svemirskog centra
Međutim, pojavila se i druga verzija koja ne potvrđuje predstojeći sukob između Sjedinjenih Država i Kine zbog kineske ekspedicije na Mesec.

Naime, kineska letelica Čang E-4 je prvi satelit koji je sleteo na tamnu stranu Meseca. Trenutno, Čang E-4 proučava mineralni sastav i strukturu mesečeve površine, kao i sprovođenje radio-astronomskih posmatranja.

Zahvaljujući modernim telekomunikacijama u javnost je procurilo nekoliko detalja tajne korespondencije između Pekinškog centra za kontrolu svemirskih letova i američkog Svemirskog centra DŽ. Kenedija, a stručnjaci dve zemlje su razgovarali o kineskoj ekspediciji na Mesec.

Po hronološkom redu su navedene poruke koje su kineske i američke kolege razmenile između 5. decembra 2018. i 5. januara 2019. godine.

5. decembra 2018. godine, Centar za kontrolu leta u Pekingu: ,,Poštovane kolege, ponovo vas obaveštavamo da će automatska međuplanetarna stanica za proučavanje Meseca Čang E-4 biti lansirana 8. decembra 2018. godine.

Centar DŽ. Kenedija :  ,,Informacije su primljene.”

7. decembra 2018., Peking: ,,Drage kolege, sutra u 2 sata po pekinškom vremenu lansirno vozilo Čangzheng-3B sa letelicom Čang E-4 biće lansirano kako bi se istražio Mesec.”

12/07/2018, Kenedi Centar: ,,To može biti vrlo važan događaj za kinesku astronautiku.”

12/08/2018, Peking: ,,Poštovane koleginice i kolege, danas u 2:00 ujutru po našem vremenu, uspešno je lansirano pokretno vozilo Čangzheng-3B sa letelicom Čang E-4 za istraživanje Meseca.

12/09/2018, Kenedi Centar: ,,Zadovoljni smo uspehom kineske astronautike, koja se pouzdano pomera na putu vodećih svemirskih sila”.

12.12.2018, Peking: ,,Drage kolege, Čang E-4 je ušao u orbitu oko Meseca. Napred , u sveobuhvatan pregled Meseca.

13.12.2018., Kenedi Centar: „Oduševljeni smo uspehom kineske astronautike. Ako Vam nije teško, nastavite da nas obaveštavate o toku vaše ekspedicije. ”

19.12.2018., Peking: ,,Drage kolege, danas je Čang E-4 uspostavio komunikaciju sa satelitskim transponderima Kuekiao i kontaktirao Zemlju.”

20.12.2018, Kenedi Centar: „Ovo je razlog za optimizam. Objasnite nam šta uključuje opsežan pregled Meseca.”

30. 12. 2018, Peking: ,,Drage kolege, aparat Čang E-4 se preselio iz kružne orbite od 100 km na eliptičnu orbitu oko Meseca. Sveobuhvatno istraživanje uključuje radio-astronomska posmatranja, proučavanje mineralnog sastava površine Meseca, kao i ispitivanje mesta sletanja letelica Apolo 11 u Moru mira.

30.12.2018., Kenedi Centar: ,,Poštovane kineske kolege! Pozdravljamo sveobuhvatno istraživanje, proučavanje mineralnog sastava površine Meseca i radio-astronomska posmatranja, jer će to uveliko doprineti razvoju moderne nauke. Međutim, zbog teških prostornih i geomagnetskih uslova koji ugrožavaju ekspediciju, čvrsto savetujemo da se ne sprovede snimanja mesta sletanja letelice Apolo 11.

01/03/2019, Peking: ,,Poštovane koleginice i kolege, danas u 10:26 sati u Pekingu je održano uspešno sletanje Čang E-4 na Mesec. Uređaj je započeo sa radio-astronomskim posmatranjima i kreće se prema mestu za spuštanje lunarnog modula letelice Apolo 11, koje je udaljeno oko 5 km.”

01/03/2019, Kenedi Centar: ,,Poštovane kineske kolege! Podstičemo vas da ispravite rutu Čang E-4  na površini Meseca i usresredite se na proučavanje mineralnog sastava površine Meseca. Naše kolege iz Pentagona daju vam dobre vesti – sankcije za kupovinu ruskih Su-35 i S-400 biće ukinute u skoroj budućnosti. ”

04.01.2019, Peking: ,,Drage kolege, nakon što smo poslušali vaše preporuke, odlučili smo da se usresredimo na proučavanje mineralnog sastava površine Meseca. Međutim, sada je veza s Čang E-4 izgubljena i uređaj nastavlja samostalno da se kreće do mesta sletanja lunarnog modula Apolo-11. Preduzimamo sve moguće mere za vraćanje komunikacije. Nadamo se da uređaj neće slati fotografije putem otvorenih komunikacijskih kanala. ”

12/04/2019, Kenedi Centar: ,,Poštovane kineske kolege! Naši stručnjaci spremni su da Vam pruže bilo kakvu tehničku pomoć za vraćanje komunikacije s uređajem. Dobre vesti su došle i od Ministarstva privrede – u skoroj budućnosti uvozne carine na sve kineske robe smanjiće se s 25% na 10%. ”

01/05/2019, Peking: ,,Drage kolege, Čang E-4 je stigao na mesto lunarnog modula letelice Apolo-11 i emituje na zatvorenom kanalu. Ne vidimo američku zastavu i tragove sletanja. Kako to možete da objasnite? ”

05/01/2019, Kenedi Centar: ,,Dragi kineski drugovi! Nadamo se međusobnom razumevanju i daljoj plodnoj saradnji! Držite se čvrsto! Naše kolege iz Stejt Departmenta daju vam vrlo dobre vesti – u narednim danima će se razmotriti pitanje puštanja Meng Vanžu ili, kako je vi zovete, princeze Huaveja.”

01/05/2019, Peking: ,,Drage američke kolege, hvala vam na razumevanju i poslovnom pristupu rešavanju gorućih pitanja moderne astronautike. Nadamo se daljem razvoju uzajamno korisnih partnerstava.”

P.S. Zahvaljujemo našim kineskim prijateljima na dostavljanju pepiske pregovora. Možda Isak Asimov nije bio u pravu i neće biti Trećeg svetskog rata, pogotovo ne na Mesecu, kako zaista strahuju američki stručnjaci.

Treći svetski rat je blizu. Šta nas čeka u 2019. godini pročitajte OVDE.

Izvor: logicno.com

Bonus video

Molimo Vas da donacijom podržite rad
portala "Pravda" kao i TV produkciju.

Donacije možete uplatiti putem sledećih linkova:

PAŽNJA:
Sistemom za komentarisanje upravlja kompanija Disqas. Stavovi izneseni u komentarima nisu stavovi portala Pravda.

Kolumne

Najnovije vesti - Ratni izveštaji

VREMENSKA prognoza

Najnovije vesti - PRAVDA