U članku se navodi da napredak u oblasti vazduhoplovstva, robotike, mašinstva, 3D štampanja i nanomaterijala omogućava stvaranje novih vrsta raketa i bespilotnih letelica.
- One se mogu lansirati diskretno i preletati velike udaljenosti- dodaje autor Majkl Beklej.
Novinar primećuje da nove hipersonične rakete, na primer, kombinuju brzinu i domet balističkih projektila sa okretnošću i tačnošću krstarećih raketa.
- Rasprostranjenost ovih tehnologija učiniće zastarelim trenutnu odbrambenu moć Amerike- kaže autor i dodaje da bi američka vojska imala problema da brzo odgovori na moguće napade Kine i Rusije. Prema Bekleju, većina američkih baza ima malo ili nimalo raketnih odbrambenih sistema ili ojačanih skloništa.
- Ova publikacija potpiruje stare strahove SAD. Dugo je jedan od ciljeva spoljne politike SAD bio da se spreči savezništvo između Rusije i Kine. Najgora noćna mora koju ljudi koji planiraju spoljnu politiku SAD mogu da zamisle je formiranje saveza između Rusije i Kine- kaže Jana Leksiutina, profesorka na na Državnom univerzitetu u Sankt Peterburgu i doktorka političkih nauka.
Leksiutinova ističe da su Amerikanci prilično zabrinuti zbog mogućeg zbližavanja Rusije i Kine. A što su bliže, to će više članaka ove vrste biti objavljeno.
Pročitajte OVDE ko kaže da će doći do razaranja neviđenih razmera i zašto.
Izvor: rs. sputniknews. com