Na samom početku skupa sa razglasa su pušteni govori Olivera Ivanovića, a učesnici protestne šetnje pozvani su da ponesu i sveće.
Kolona se potom uputila centralnim gradskim ulicama ka Hramu Svetog Save. Za razliku od ranijih protesta, ovaj put nema kamiona sa ozvučenjem i muzike, nego učesnici hodaju u tišini iza "šetalice" na kojoj je ispisano "Nas je ipak više".
Kako su počeli protesti
Podsetimo, prvi građanski protest održan je 30. novembra 2018. u Kruševcu, nekoliko dana pošto je lider Levice Srbije Borko Stefanović napadnut pre održavanja tribine u tom gradu. Dan posle napada, Stefanović je na konferenciji za novinare pokazao svoju košulju okrvavljenu u tom napadu, pa je prva protestna u Kruševcu održana pod nazivom "Stop krvavim košuljama".
Nedelju dana kasnije, 8. decembra, šetnja je prvi put organizovana i u Beogradu. Od tada, građani svake subote šetaju centralnim gradskim ulicama, a jedini izuzetak je bio 16. januar, sreda, kada je, na godišnjicu ubistva organizovana šetnja za Olivera Ivanovića. Okupljeni su tada u tišini prošetali do Hrama Svetog Save, gde su zapalili sveće.
Na samom početku, i protest u Beogradu nosio je naziv "Stop krvavim košuljama" da bi posle nekoliko šetnji glavna parola postala "1 od 5 miliona.
Pročitajte OVDE kakav to novi zakon stupa na snagu.
Izvor: Blic