Husein je dodao da "postoje ekonomski projekti koji su predloženi i dobili prvobitno odobrenje, tako da francuske kompanije sprovode ove projekte kako bi pomogle Iraku, a to su projekti koji se bave infrastrukturom, uslugama i drugi koji se bave energijom i naftni sektor, pored razgovora o bezbednosnim i vojnim pitanjima".
Treba podsetiti da je Irak u izuzetnim odnosima sa Iranom, Sirijom i Libanom, zbog čega je vlada u Bagdadu često bila na meti kritika od strane arapskih mahom sunitskih monarhija, ali i Izraela i SAD, jer je Bagdad navodno bio deo u formiranju tzv. šiitskog polumeseca, projekta kojim rukovodi Iran, po izjavama koje su dolazile iz Izraela.
Irak se dugo borio protiv ID kog je na kraju porazio pobedom u Mosulu, samim tim se završila dominacija sunitskog entiteta nad Irakom i otpočela dominacija šiitskog faktora sa centrom u Bagdadu, dok je irački severoistok de facto druga država, tj. Irački Kurdistan.
Mnogi bi rekli da je paradoksalno da Francuska kao NATO država i saveznik SAD i Velike Britanije sada ulazi u saradnju sa Irakom oko kupovine oružja, posebno iz jednog važnog razloga:
Prvi, znamo da iračke milicije nastoje da proteraju NATO trupe sa svoje teritorije, posebno britanske i američke snage koje smatraju okupatorskim i glavnim neprijateljima ideji formiranja pan-šiitskog spajanja Libana, Sirije, Iraka i Irana.
Vučić bi da poništi bojkot, Vlada će trajati rekordno kratko. Više o tome čitajte OVDE.
Izvor: Mediji