On je u autorskom tekstu napisanom za nedeljnik „Zvezda“ objasnio je da američka merenja efikasnosti i pouzdanosti te tehnologije najverovatnije sadrže preoptimistične zaključke.
Naveo je da zna za podatke prema kojima je ruski lovac Su-35 sa radarom „Irbis“ sposoban da otkrije američkog lovca pete generacije F-22 Raptor.
I to: na udaljenosti od 266 kilometara, a i da ga u tom trenutku atakuje.
Leonkov posebno ukazuje:
„Američki lovac bi u takvoj situaciji bio u problemu jer raspolaže raketama čiji je maksimalni domet znatno manji – do 180 kilometara“.
Leonkov navodi da tehnologija stels raspršuje zračenje aviona u smeru suprotnom od radarske antene, ali da stels-efekat zavisi i od frekvencija na kojima deluje neprijateljska PVO:
„U osnovi je ta američka tehnologija dizajnirani protiv radara koji koriste H-dijapazon (centimetarsku frekvencija. Ako neprijateljski radari koriste L-dijapazon (decimetarski talasi) ili K-dijapazon (milimetarski talasi) - američki stels-avioni mogu biti u opasnosti. Radari sa tim dijapazonima čine stels-tehnologiju besmislenom!“
U oktobru je američki specijalizovani magazin The National Interest objavio članak o „misterioznom lovcu“ PAK DP, koji razvijaju ruski inženjeri.
Napomenuo je da bi to mogao postati „tehnički savršeni avion“.
Turske snage napuštaju važnu vojnu bazu, Asadovi junaci sada zapovedaju! Više o tome čitajte OVDE.
Izvor: fakti.org