Najnovije

PRŠTALE VARNICE: Ana Brnabić provocirala Šešelja, a onda je dobila brutalan odgovor: Imate većinu pa možete i konja da imenujete u senatore!

Lider radikala Vojislav Šešelj prigovorio je danas da je skupštinu trebalo sazvati ranije i upitao premijerku Anu Brnabić šta je argument da parlament nije mogao da zaseda, a premijerka je istakla da se skupština sastala onda kada je postojao minimum uslova, uz sve mere prevencije.

Vojislav Šešelj (Foto: Jutjub)

Brnabić je izjavila i da joj je poražavajuće da u parlamentu, gde je danas počela rasprava o merama Vlade Srbije donetim za vreme vanrednog stanja, ne vidi opoziciju koja je dva meseca kritikovala vlast zbog toga što skupština nije zasedala.

“Dva meseca kritikuju, a uopšte nemaju nameru da budu u skupštini”, rekla je Brnabić, odgovarajući na primedbe šefa poslaničke grupe SRS da je vlast morala da obrazloži zašto sednice nije bilo.

Šešelj je rekao da je Srbija vodila borbu za spas najstarije generacije i dodao da je po svemu sudeći - uspela, međutim, kako je naveo, borba još nije završena, jer epidemija može da se vrati.

“Srbija je, kaže, vodila borbu za najstariju generaciju, jer duhom ne pripadamo EU, koja ih žrtvuje”.

On je dodao da je u vezi sa vanrednim stanjem trebalo da se sazove skupštine, pa ako nema uslova da se održi, onda tako da se kaže i upitao premijerku koji je dokaz da parlament nije mogao da zaseda.

”Ako kažete da je vlada donela odluku o zabrani skupova više od 50 ili 100 ljudi, pa šta nas briga za odluku vlade? Ne može vlada koja je nama podređena da nam odjednom postane nadređena i da spreči sednicu skupštine”, rekao je Šešelj.

Šešelj je ocenio da neke odluke, poput suđenja putem skajpa ne mogu opstati, rekavši da je to nedopustivo i protivustavno, te se pozvao i na konvenciju o ljudskim pravima.

Brnabić je odgovorila da nije mislila da će, kako je rekla, u životu čuti Šešelja da se poziva na evropsku Konvenciju o ljduskim pravima, ali “još jednom ste me uverili da je stanje vanredno”.

Zahvalila je Šešelju što je bio dovoljno korektan i priznao da je vlada ovu borbu dobro vodila.

Potvrdila je da je moguće da se dogodi drugi talas epidemija, ali je istakla da Srbija ima dovoljno hlorokina, te da danas dolazi još, kao donacija francuskog predsednika Emanuela Makrona.

Kada je reč o zasedanju parlamenta, Brnabić je rekla da je bilo krajnje nebezbedno da se na jednom mestu u vreme kada je epidemija na početku okupi, ne samo 250 poslanika, jer ima i zaposlenih u parlamentu, već oko 500 ljudi, i to je i struka potvrdila.

“Sve bi to išlo na našu dušu. Možda je vama lako da kažete, kao i nekim drugim opozicionarima koji pozivaju penzionere da izađu, jer niste odgovorni. Nemojte kao Đilas da pozivate penzionere da izlaze. Još kažu, nemamo potvrdu struke, ali dobro zvuči. Politički populizam ne da ne zvuči dobro, nego će ljude koštati života”, rekla je ona.

Ona je istakla da se skupština sastala onda kada je postojao minimum uslova, uz sve mere prevencije.

Brnabić je poručila Šešelju da nije na njemu da ocenjuje šta je protivustavno, već da o tome odlučuje Ustavni sud, te na opasku šefa poslanika SRS da oni imaju većinu i “da mogu konja da imenuju u senatore”, navela da su to radili neki drugi.

Pročitajte OVDE da li će policijski čas za 1. maj biti ublažen.

Izvor: Tanjug

Bonus video

Molimo Vas da donacijom podržite rad
portala "Pravda" kao i TV produkciju.

Donacije možete uplatiti putem sledećih linkova:

PAŽNJA:
Sistemom za komentarisanje upravlja kompanija Disqas. Stavovi izneseni u komentarima nisu stavovi portala Pravda.

Kolumne

Najnovije vesti - Ratni izveštaji

VREMENSKA prognoza

Najnovije vesti - PRAVDA