Najnovije

AMERIČKI NOSAČ AVIONA I DVA RAZARAČA OSVANULI U KINI: Rakete Dong feng 21 spremne da potope moćne brodove flote SAD (VIDEO)

Posle Irana, i Kina je napravila svoju repliku američkog nosača aviona klase "Nimic", ali u mnogo realnoj verziji, nego što su to učinili iranci, kako bi proverili potapanje trenutno najvećeg površinskog plovila na svetu.

Maketa (Foto: Tviter)

Za razliku od Iranaca koji su svoju maketu nosača aviona porinuli u more, a onda je razneli protivbrodskim raketama, Kinezi su svoju repliku napravili u pustinji i to na poligonu gde se tesitraju balističke rakete.

Maketa nosača aviona je zapravo meta na koju će najverovatnije biti ispaljena balistička raketa ili DF-21 ili DF-41 sa kojom Kinezi žele da pokažu da imaju kapacitet i sposobnost da potope nosače aviona mornarice SAD. Ovde valja napomenuti da za vreme krize sa Tajvanom daleke 1999. mornarica SAD poslala je u moreuz i vode oko ostrva čak četiri nosača aviona.

Kako javljaju pojedini mediji replika nosača aviona nalazi se u proviniciji Siđan., što su otkrili i satelitski snimci kompanije Maksar.

Maketa zaparavo je deo projekta sa kojim Kina pokušava da ravije celu paletu borbenih sistema sa kojima je moguće potopiti flotu nosača aviona i time anulirati prednost američke mornarice u slučaju ptencijalnog sukoba na Pacifiku.

Da stvar bude gora, medijska prašina oko ovog testa dolazi u trenutku kada između Pekinga i Vašingtona vlada velika napetost oko Tajvana i kad se saznalo da američki instruktori obučvaju tajvansku vojsku i kad veliki broj kineskih borbenih letova se odvija svakodnevno oko ostrva.

Osim nosača tu su i razarači

Satelitski snimci nisu samo prikazali nosače aviona klase "Nimic", nego makete dva razarača klase "Arli Burk" koji nose rakete presretače "Standard" i deo su američkog pomorskog dela antiraketnog štita. Inače oba razarača su deo UGNA (Udarna grupa nosača aviona) u pustinji Taklamakan u prvinciji Sinđang.

Inače makete se nalaze i središtu centra u kome se testiraju kineski balistički projektili i kojim upravljaju kineske raketne jedinice.

Američki mediji su kontaktirali i Narodnu oslobodilačku armiju Kine, ali nikakvog odgovora nisu dobili.

Prema najnovijem godišnjem izveštaju Pentagona o kineskoj vojsci, PLARF je izveo svoje prvo potvrđeno lansiranje u Južno kineskom moru u julu 2020. godine, ispalivši šest protivbrodskih balističkih raketa DF-21 u vode severno od ostrva Spratli, gde Kina ima teritorijalne sporove sa Tajvanom i četiri zemlje jugoistočne Azije.

Američki državni sekretar Entoni Blinken rekao je u julu ove godine da će Sjedinjene Države braniti Filipine ako budu napadnuti u Južnom kineskom moru i upozorio Kinu da prestane sa svojim „provokativnim ponašanjem“.

Britanska doktorka iznela šokantne podatke o nus pojavama od vakcina, više o tome saznajte OVDE.

Izvor: Kurir

Bonus video

Molimo Vas da donacijom podržite rad
portala "Pravda" kao i TV produkciju.

Donacije možete uplatiti putem sledećih linkova:

PAŽNJA:
Sistemom za komentarisanje upravlja kompanija Disqas. Stavovi izneseni u komentarima nisu stavovi portala Pravda.

Kolumne

Najnovije vesti - Ratni izveštaji

VREMENSKA prognoza

Najnovije vesti - PRAVDA