Na mesto pada stigli su i Robert Hranj, Tomo Medved i Mario Banožić.
Hrvatski premijer je rekao da se ne zna još čija je letelica, da je reč o ozbiljnoj pretnji i da NATO nije reagovao.
- Pisao sam NATO-u, mislim da su oni to jako ozbiljno shvatili. Ovo je incident koji se ne sme dogoditi. Mislim da mi to nismo umanjivali. S obzirom da nije bilo žrtava, verovatno je reakcija - dobro je. Da je bilo žrtava sigurno bi reakcija bila drugačija - kaže Plenković.
- Sreća je da se nije dogodilo nešto puno gore. Premijer Orban je o ovome saznao nakon mene. Napisao sam pismo i želim odgovore kako se ovako nešto moglo dogoditi - nastavlja Plenković.
- Ovo je moglo pasti na nuklearnu elektranu u Mađarskoj. Očigledno je da nije došlo do dobre reakcije i da druge zemlje nisu dobro reagovale. Sad imamo test iz kojeg moramo da naučimo i puno bolje reagujemo - dodaje.
Podsetimo, ministar unutrašnjih poslova i potpredsednik vlade Davor Božinović rekao je juče uveče, uoči sastanka u vladi, da se istraga o padu bespilotne letelice nastavlja ujutro i da Hrvatska "po svemu sudeći nije bila krajnji cilj te letelice".
Uviđaj koji policija sprovodi zajedno s vojnom policijom nastavlja se u užoj zoni mesta događaja, gde probati da se izvadi deo letelice koji je ostao ukopan u zemlju.
Ruske snage su visokopreciznim gađanjima oružjem dalekog dometa onesposobile glavni radarski centar ukrajinske vojske u Brovarima i vojni aerodrom u Vasiljkovu, izjavio je portparol Ministarstva odbrane Rusije Igor Konašenkov. Koliko je još ukrajinskih vojnih objekata uništeno saznajte OVDE.
Izvor: Novosti onlajn