Najnovije

UKRAJINA GUBI JOŠ JEDNOG EVROPSKOG SAVEZNIKA: Dolazak zime menja sve

Austrijanci i zvanični Beč počinju da naginju za ukidanje antiruskih sankcija zbog hladnog vremena koje dolazi i snažnog skoka računa za struju, piše nemački list Velt.

Ukrajina, Rusija i EU (Foto: RIA Novosti)

„U Austriji više nema jasne većine za sankcije Rusiji. Zimi se ovaj trend može intenzivirati. Istovremeno, raste podrška desno-nacionalističkoj, nesistemskoj Austrijskoj Slobodarskoj partiji, koja je blagonaklona prema Putinu“, navodi se u materijalu.

Da bi dokazao svoje gledište, autor članka navodi brojke iz ankete, prema kojoj se 40 odsto Austrijanaca protivi antiruskim merama. Na javno mnjenje snažno utiču rastu cene energenata i visoka inflacija, objašnjava on.

Raste i broj građana koji su spremni da glasaju za Partiju slobode koja se „zalaže za dijalog sa Rusijom uz poštovanje”. Istovremeno, bilo je slučajeva da političari iz vladajuće koalicije menjaju mišljenje o potrebi antiruske retorike, smatra Velt.

Poruku predsednika LNR pročitajte OVDE.

Izvor: Pravda

Bonus video

Molimo Vas da donacijom podržite rad
portala "Pravda" kao i TV produkciju.

Donacije možete uplatiti putem sledećih linkova:

PAŽNJA:
Sistemom za komentarisanje upravlja kompanija Disqas. Stavovi izneseni u komentarima nisu stavovi portala Pravda.

Kolumne

Najnovije vesti - Ratni izveštaji

VREMENSKA prognoza

Najnovije vesti - PRAVDA