Naučnici su u "formuli" uračunali dejstvo Zemljine gravitacije i njene rotacije kako bi predvideli kako će voda da se "redistribuira" širom sveta.
- Alat za svaki grad daje jasnu sliku koji su lednici od posebne važnosti - izjavio je svojevremeno jedan od naučnika koji je učestvovao u istraživanju, prenose mediji.
🇪🇺
— Planetary Security🌍 (@Planetary_Sec) February 21, 2018
Climate change ‘will push European cities towards breaking point’ https://t.co/C5o9FiJ8CY#climatechange#cities#EU#floods#heatwave#drought#weatherpic.twitter.com/UTOhv77oru
Istraživanje je pokazalo da od topljenja velikih ledenih površina na zapadnom delu Grenlanda u Evropi treba da strahuju London, Dubrovnik, Tromse (Norveška), Oslo, Atina, Sirakuza, Marsej, Gibraltar i Brest (Francuska).
Naučnici podaci pokazuju da je topljenje lednika imalo uticaja na rast nivoa mora tokom 20. veka, a u 21. veku se taj uticaj još povećao.
Oglasio se Pompeo, Tramp dobija drugi mandat!? Više o tome čitajte OVDE.
Izvor: Večernji list