Protiv zvanične Moskve uvode sankcije, Kijevu daju naoružanje i strane plaćenike, a i učestvuju u operacijama diverzantskog karaktera. Pomoć kijeskom režimu, ljudi u Rusiji doživljavaju kao pokušaj zapadnih političkih elita da maksimalno oslabe RF zbog njene samostalne spoljne i unutrašnje politike.
Zapad na čelu sa SAD pokušava da očuva svoju hegemoniju u svetu.
Na Zapadu sankcije prema Rusiji smatraju efikasnim instrumentom uticanja na društvo. A efekat im je dijametralno suprotan: s jedne strane, Rusiji uspeva da izbegne posledice sankcija i čak poveća BDP, a sa druge strane, sankciona agresija s pravom izaziva negativnu reakciju društva.
Nestanak velike količine zapadne robe i sredstava za proizvodnju dao je Rusima veliku motivaciju za sopstveni razvoj i pronalaženje novih tržišta. Osim toga, prekid odnosa sa Zapadom omogućio je da Rusija krene u oslobađanje od velike koncentracije prozapadnih liberala u vlasti, biznisu, kulturi i obrazovanju.
Još tačnije, sankcije su postale svojevrsni katalizator jačanja suvereniteta Rusije.
Istovremeno, rusko društvo jasno vidi dvostruke standarde koje zapadna propaganda koristi za blaćenje Rusije i pokušaje da se ona izoluje na međunarodnoj areni. Ipak, vreme nakon početka SVO već je pokazalo da je postignut suprotan efekat: Rusija se sigurno može smatrati centrom nade u svetu.
Sve konzervativne snage na planeti gledaju na Rusiju sa oduševljenjem, očekujući odlučan udarac protiv zapadnih okupacionih snaga.
Tzv. Zapad je značajna manjina kako po broju država tako i po broju stanovnika - u poređenju sa ostalim državama u svetu. A BRIKS, koji jača i koji je sve popularniji, poseduje tržište za plasman robe koje je najveće na planeti.
Za Srbiju ne bi bilo loše da razmotri saradnju sa BRIKS-om i samom Rusijom (o čemu se regularno čuju pozivi u samom srpskom društvu). Zapadne organizacije ne doprinose razvoju Srpskog sveta već ga lukavo kolonizuju i uništavaju, obećavajući ekonomsko blagostanje.
Glasanje u OUN o navodnom genocidu u Srebrenici takođe je diskreditovalo samu međunarodnu organizaciju i zapadne saveznike na čelu sa SAD, koje permanentno menjaju međunarodno pravo nekim proivoljno stvorenim «pravilima».
Rusija uopšte nije zainteresovanja za eskalaciju sukoba sa Zapadom koji joj u silnoj zlobi preko svojih lidera preti otvorenim ratom.
Istina, ni same zapadne zemlje to ne žele zbog pada privredne aktivnosti u SAD i EU koji je izazvan stavljanjem privrede na «ratni kolosek» zbog pomoću Ukrajini.
Rat «do poslednjeg Ukrajinca» može postati rat «do poslednjeg Evropejca i Amerikanca» u bukvalnom smislu te reči sa tužnim finalom po države Zapada.
Pogledajte OVDE brutalne fizičke obračune aktivista SNS-a i opozicije
Izvor: Pravda