(ВИДЕО) Какав дерби Премијер лиге: Редси грабе ка титули

Дуел Ливерпула и Манчестер ситија на Енфилду оправдао је епитет дербија сезоне у Енглеској, а после 90 и нешто више минута срећнији су навијачи домаће екипе која је победом 3:2 направила велики корак ка титули, првој не само у овом веку него и од оснивања Премијер лиге.
Шкртел и Џерард (ФОТО: Би-Би-Си)

Лидер шампионата сада има судбину у својим рукама, пошто грађанима који имају два меча мање бежи седам бодова, а Челсију који има утакмицу заостатка чак пет. Sterling Goal ~ Liverpool vs Man City 1-0 13/04...by chichared18023 Голове за редсе постигли су Стерлинг у шестом, Шкртел у 26. и Кутињо у 78. минуту, а за Сити Давид Силва у 57. и Глен Џонсон који је затресао мрежу свог голмана Мињолеа у 62. минуту. Skrtel Goal ~ Liverpool vs Man City 2-0 13/04/2014by chichared18023 Ливерпул је доминирао цело прво полувреме, али су гости одговорили пакленим стартом у другом. Чинило се после изједначења да је питање времена кад ће грађани до потпуног преокрета, а то се умало није десило у 75. минуту кад је Агверо побегао одбрани редса по левом крилу и упутио лопту у средину, али је Силва био кратак за пар центиметара. Silva Goal ~ Liverpool vs Man City 2-1 13/04/2014by chichared18023 Уместо тога уследио је нови гол Ливерпула кад је Кутињо искористио очајну интервенцију данас иначе најлошијег у редовима Ситија, Компанија (кривац је и за претходна два гола домаће екипе) да донесе ново вођство и испоставиће се, постави коначан резултат. Glen Johnson Own Goal ~ Liverpool vs Man City 2...by chichared18023 Кренуо је Сити опет у нападе силовите али није им помогло ни искључење Хендерсона због опасног старта над Насријем у зауставном времену. Судија Калетенберг је можда пропустио прилику да Луису Суаресу због симулирања покаже други жути картон и искључи га, али мму је вероватно прогледао кроз прсте јер му је раније преоштро показао први жути картон. Philippe Coutinho Goal ~ Liverpool vs Man City...by chichared18023 Последња утакмица кола, ако не рачунамо две одложене због поуфинала ФА Купа, игра се од 17.07 кад Свонси дочекује Челси. Извор: Правда