(ВИДЕО) Фантастични Бејл донео Куп краља краљевском клубу

Гарет Бејл је трком, дриблингом и голом у 87. миуту финала Купа краља исплатио сваки евроцент од сто(тињак) милиона евра колико је Мадрид прошлог лета платио Тотенхему за њега.
Пепе и Бејл (ФОТО: Реал Мадрид)

Велшанин је после соло продора по левом крилу и невероватног трка "из аута" поставио коначан резултат у победи краљевског клуба 2:1 за њихов 19. трофеј у овом такмичењу. Реал је повео у 11. минуту голом Ди Марије после асистенције Карима Бенземе. Аргентинац је неколико минута касније могао да удвостручи предност краљевића, али је голман каталонске екипе зауставио његов ударац. Најбољу прилику за Барселону у првом делу пропустио је Ћави у 27. минуту, али је шутирао преко пречке. Друго полувреме почело је доминацијом Реала, али је Барселона прва стигла до гола. Стрелац је био Бартра после корнера у 68. минуту кад је одбрана Рела, ппре свих Пепе, заборавила на њега. Да се пехар после три године врати на Шамартен побринуо се већ поменутим мајсторством Бејл у 85. минуту. Што би рекли телевизијски коментатори - вреди га видети још једном: Реал је обедом остао у трци за триплом круном, а Барселона је вероватно изгубила све шансе да сезону заврши с неким трофејом, пошто је испала из Лиге шампиона, а у Примери је поразом од Гранаде свела шансе на теорију. Истина, почетком сезоне освојен је Суперкуп, али тај трофеј нема специфичну тежину и више је ревијалног карактера, као увод у сезону. Извор: Правда