(ВИДЕО) Луди Енглези: Сити једва до бода против фењераша Сандерленда, Евертону ни толико против Кристал паласа

Да није било нес(п)ретне интервенције Манонеа, фењераш Сандерленд би вроватно однео три бода са Етихада и тако постао тек други тим после Челсија који је победио сити на њиховом терену, али још важније освојиле би црне мачке три важна бода у борби за опстанак. Овако, Насри је шутирао, а голман гостију закачио лопту али јој ипак дозволио да пређе линију и било је то 2:2.
Конор Викам (ФОТО: скајспортс)

Да је одбранио, Маноне би вероватно елиминисао грађане из борбе за титулом, мада су и овако све даље од ње. А били су први фаворити пре само три дана... Најзаслужнији за тај сценарио је нападач Сандерленда Конор Викам. Млади репрезентативац Енглеске постигао је оба гола за црне мачке, а оба пута асистент му је био Емануел Ђакерини. Претходно је Фернандињо довео домаћине у вођство, а коначан резултат поставио је већ поменутим голом Самир Насри. Можда још веће изненађење десило се у другој утакмици у којој је Кристал Палас савладао Евертон у гостима и тако можда решио питање четвртог путника у лигу шампиона. повели су орлови голом Панчиона у 23. минуту, а вођство је удвостручио Скот Дан у 49. Наду карамелама донео је голом за 2:! Нејсмит у 62, али је само десетак минута касније Џером Камерон вратио плус два гостима. Коначан резултат поставио је у 86. минуту Кевин Мираљаш. Сити сада има 71 бод, шест мање уз два меча мање и нешто бољу го лразлику од Ливерула, а четири бода мање и меч мање од другопласираног Челсија. Колико су грађани пре три дана били фаворити за титулу толико је и евертон био фаврит за четврто место. А после вечерашње утакмице су упропастили све, баш као и Сити. Не само да су сада пети с бодом мање од Арсенала, него имају и тежак распоред, а за вратом им дувају тотенхем и Манчестер јунајтед, па ће Роберто Мартинез морати добро да припреми екипу у наставку како би изборили и Европа лигу. Сандеренд је остао на дну табеле, али уз меч мање од Кардифа с којим би  се бодовно изједначио у случају победе и дошао би на минус три о сигурне зоне. Manchester City 1-1 Sunderland (Goal Connor...by all-goals