Звезда славила у Чачку

Кошаркаши Црвене звезде настављају Суперлигу Србије без пораза. У 8. колу победили су Борац у Чачку после продужетка са 78:70.

Екипа Дејана Радоњића је тако задржала прво место на табели, док је тим из Чачка претрпео седми пораз у сезони. Звезда је доминирала у првом полувремену, након 20 минута је водила са 36:19, али се домаћин вратио у трећој деоници коју је добио са 26:13 и у финишу регуларног дела изборио је продужетак. У додатних пет минута ипак није било изненађења и Звезда је остварила још једну победу. Поново је Бобан Марјановић био доминантна фигура са 30 поена, 12 скокова и индексом 38. Раденовић је имао 7 поена и 6 скокова, а Јака Блажич и Демаркус Нелсон додали су по 11 поена. Код домаћина је најбољи био Думић са 18 поена, 16 је убацио Мареља, а 20 Протић. Извор: Б92