Чилеанци уловили "Кенгуре": Чиле - Аустралија: 3:1!

КУЈАБА - Ако сте мислили да првог дана такмичења у Б групи, после фантастичне победе Холандије над актуенлним прваком света Шпанијом више неће бити узбуђења, грдно сте се преварили.

Можда дуел Чилеа и Аустралије није био на том нивоу, али је био достојан Мондијала. На крају је Чиле оправдао улогу фаворита и освојио важне бодове у борби за пласман у осмину финала. Чиле је почео сјајно и чинило се да је само питање колико лопти ће до краја меча завршити у мрежи голмана Аустралије Рајана. Већ у 12. минуту Јужноамериканци су повели, голом једне од звезди тима, Алексиса Санчеза. Првотимац Барселоне се сјајно снашао после неспретне интервенције одбране Кенгура, који никако нису успевали да избаце лопту из свог шеснаестерца, а кад је већ дошла до њега био је врло прецизан са пет метара. Само два минута касније нова ерупција одушевљења бројних навијача Чилеа. Поново је један од најзаслужнијих за гол био Санчез, који се дриблингом ослободио чувара, а потом додавањем ка Валдивији избацио из игре преосталу тројицу играча аустралијске одбране. Валдивија је потом сјајно шутирао, његов ударац је био неодбрањив – 2:0. Ипак, како се полувреме ближило крају, тако је и Аустралија полако повезивала своје редове. А до гола наде Кенгури су дошли у 35. минуту. Искористио је Кејхил сјајан центаршут Фрањића са десне стране, надскочио је Медела и главом послао лопту у рашље. Само минут касније Аустралија је могла да изједначи, али је Клаудио Браво одбранио шут Кејхила! На почетку наставка поново је бољу шансу имала Аустралија. Стопостотну прилику у 55. минуту је пропустио Марк Брешано, чији је сјајан полуволеј одбранио Браво, а потом се лопта одбила до истог играча, којем је нови удрац укротио голман Чилеа! Имао је Брешано нову прилику у 62. минуту, али је овога пута лопта после његовог ударца са 17 метара отишла за мало поред стативе гола Чилеанаца. У последњих пола сата је ритам меча прилично опао, што је наравно одговарало екипи Чилеа. Аустралијанци су били све даље од гола ривала, самим тим и изједначења. Могао је Чиле све да реши у 85. минуту, али је из изгледне позиције Санчез прилично лоше шутирао. То је значило да су навијачи његове селекције морали да стрепе до краја сусрета. Ипак, одахнули су у другом од четири минута надокнаде. Лопта је тада дошла до резервисте Босежура, који је опалио по њој са 18 метара, а тај ударац је за Рајана био неодбрањив – 3:1. Извор: Журнал.рс