Фудбалери Еквадора победили су Хондурас

Фудбалери Еквадора победили су Хондурас са 2:1 у другом колу Е групе на Светском првенству у Бразилу.

Еквадорци сада имају три бода и остали су у игри за пласман у осмину финала, док је Хондурас завршио такмичење у групној фази. У последњем колу Еквадор ће играти против Француске која је већ обезбедила осмину финала али не и прво место у групи, док ће Хондурас играти против Швајцарске. Хондурас је боље почео дуел у Куритиби и повео је у 31. минуту голом Костлија. Ипак, само три минута касније изједначио је Енер Валенсија а тим резултатом је и завршено прво полувреме. Исти играч поставио је и коначан резултат, у 65. минуту је искористио одличан центаршут Ајовија за 2:1. У наставку меча није било превише прилика, Хондурас није могао до изједначења и завршио је такмичење у групи. Извор: Б92